Uroš Živanović juniorski vicešampion sveta!

Plivanje 1. sep 202211:511 komentar

Uroš Živanović osvojio je srebrnu medalju na 100 metara prsno na Svetskom prvenstvu za juniore u Limi, glavnom gradu Perua.

Reprezentativac Srbije štopericu je u odlučjućoj trci zaustavio na 1:01,64, što je njegov lični i juniorski rekord države.

povezane vesti

Zlato je pripalo Austrijancu Luki Mladenoviću, koji je išao 1:01,30, dok se na najnižu stepenicu postolja popeo Poljak Urbanski sa 1:02,80. Drugi srpski predstavnik u finalu Nikola Koltin osvojio je osmo mesto sa rezultatom 1:03,94.

Živanović je ovim odličjem nastavio niz uspeha ovog leta. Na Evropskom prvenstvu za juniore, učenik Dušana Veličkovića, bio je treći na 50, a četvrti na 100 metara prsnim stilom.

Bez odličja je za tri stotinke ostala Martina Bukvić. Srpska reprezentativka je plivala 31,99 u finalu trke na 50 prsno, a trećeplasirana Italijanka Mati je išla 31,96. Zlato je pripalo Poljakinji Pijeshovič sa 31,55, a srebro Špankinji Nađi sa 31,68.

Finale na 100 slobodno je za tri stotinke izmaklo Mini Kaljević. Plivala je 57,36, što joj je u ukupnom plasmanu donelo 11. mesto. Zanimljivo je da su tri devojke sa vremenom 57,33 bile osme i morale su da rasplivavaju za prolaz u odlučujuću trku.

Prva zvezda šampionata Rumun David Popovići prošetao se do zlata na 200 slobodno. Aktuelni svetski i evropski prvak na 100 i 200 slobodno u apsolutnoj konkurenciji slavio je sa 1:46,18.