Nikolić peti na 100 slobodno

Uroš Nikolić završio je na petom mestu finale trke na 100 slobodno na Prvenstvu Mađarske u Kapošvaru. Reprezentativac Srbije sa kapicom Hodmezevašarhelja štopericu je zaustavio na 49,76, samo 17 stotinki sporije od ličnog rekorda.

Samo šest stotinki je nedostajalo Nikoliću da dođe do bronzane medalje. Treće mesto pripalo je Sebastianu Sabu, koji je išao 49,70, dok je četvrti bio Gabor Žombori sa 49,74. Pobedio je Nandor Nemet sa 48,67, ispred Krištofa Milaka, koji je do cilja stigao za 49,20.

U finalu u petak ujutru plivala je i štafeta Hodmezevašarhelja u kojoj su pored Nikolića bila još dva repreentativca Srbije Ivan Lenđer i Stefanom Šorkom. Zajedno sa Emilom Perkiom osvojili su treće meso sa 3:29,38. Lenđer je kao prvi svoju deonicu išao za 50,96, Šorak kao drugi 50,70 dok je Nikolić u poslednjoj u laganom ritmu plivao 53,94. Ubedljivo je slavio Đer u sastavu Đufraš, Balog, Lobanovski i Sabo.

U petak popodne na program je poslednji dan kvalifikacija. Čaba Silađi startuje kao prvi favorit na 50 prsno, Stefan Šorak će se oprobati na 200 slobodno, dok je Ivan Lenđer prijavljen za 100 delfin.