Zlatna medalja za Iliju Tadića u Zagrebu

Plivanje 18. jul 202113:11 0 komentara

Paraolimpijac Ilija Tadić je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju na plivačkom mitingu u Zagrebu. Tadić je slavio u disciplini 50 metara slobodnim stilom, u kojoj će nastupati i u Tokiju.

Uspeh Ilije Tadića dobija na težini ako se naglasi da je plivao u spojenim kategorijama, pa je samim tim i konkurencija bila daleko jača. Mladi Budvanin je do trona stigao sa rezultatom – 27,17, a za pobedničko postolje se borilo 73 plivača.

“Ovo je je još uvek  daleko od mog ličnog rekorda, ali sam zadovoljan s obzirom da sam u prvoj fazi priprema za Paraolimpijske igre u Tokiju. Zlatna medalja u Zagrebu, u veoma jakoj konkurenciji će biti motiv za još jači rad u periodu koji sledi”, naglasio je Ilija Tadić.

Tadić je plivao i na 100 metara slobodnim stilom, stigao je do finala, ali ne i do druge medalje. Zauzeo je sedme mesto u takođe spojenim kategorijama.

Organizatori mitinga su bili Hrvatski paraolimpijski odbor, Hrvatski paraplivacki savez i Plivacki klub Natator iz Zagreba.