Budvani skinuli Cetinjane sa trona, skandal u Podgorici

Rukomet 23. apr 202219:31 > 21:21 1 komentar
RSCG/Stefan Ivanović

Rukometaši Budvanske rivijere u velikom stilu su stigli do titule u šampionatu Crne Gore. Budvani su sa četiri boda više, bez poraza, sa pobedom od devet golova razlike u prvom delu sezone, stigli na Cetinje, a zatim pokazali da su u ovom momentu bolja ekipa od Lovćena – 26:22 (11:8).

Najefikasniji u sastavu Budvanske rivijere, koja se sada okreće finalnom turniru Kupa, na kojem će nastojati da stigne do duple krune, bili su Đorđo Peruničić, Marko Simović i Luka Nikolić sa po pet golova. Kod Lovćena, raspoloženi za igru u napadu, bili su Igor Marković sa devet, Slaven Lekić sa pet i Aleksa Perišić sa četiri gola.

RK Budvanska rivijera

U drugom derbiju dana, snage su odmerili Budućnost i Partizan iz Tivta, a derbi su pokvarile sudije. Naime, posle samo desetak minuta igru u prvom poluvremenu, dodelili su crvene kartone uzdanicama Partizana, Marku Draškoviću i Vuku Kaluđeroviću, nedugo zatim i treneru Dejanu Stjepčeviću, koji do kraja nije ni pratio utakmicu, jer je sa Vukom Kaluđerovićem, morao u bolnicu, jer je pored crvenog kartona, doživeo i prelom nosa.

RK Partizan Tivat

Budućnost je slavila sa 33:23 (19:10). Najefikasniji u sastavu Budućnosti, bili su Dejan Lipovina i Danilo Božović sa po pet, odnosno Aleksa Vujović  i Pero Pravilović sa po četiri gola. Kod Partizana, raspoloženi za igru u napadu, bili su Veselin Drakulović sa devet, odnosno Srđan Nikitović i Janko Drecun sa po tri gola.

RK Budućnost

U ostalim mečevima, 18. kola, Mornar je kao gost pobedio Borskovo iz Mojkovca sa 26:23, Berane su slavile protiv Rudara sa 25:23, Jedinsvo iz Bijelog Polja je slavilo protiv Komova iz Andrijevice sa 22:21, dok je Sutjeska nadigrala Danilovgrad sa 44:30.

Tabela: Budvanska rivijera 36, Lovćen 30, Budućnost 24, Partizan 23, Berane 21, Rudar 20, Mornar 18, Jedinstvo 18, Mornar 16, Komovi 10, Brskovo devet, Sutjeska četiri, Danilovgrad dva boda.