Danci uništili snove Hrvatima

Rukomet 25. jan 202121:54 > 21:58 0 komentara
REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Hrvatska neće igrati u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Egiptu. U odlučujućem meču Danska je deklasirala „kauboje“ 38:26 i potvrdila prvo mesto. Iz Grupe 2 u nokaut faze pored Danske ide Katar, koji je ranije danas savladao Argentinu 26:25.

Hrvati su dobro počeli. Poveli su 2:0 i prednost održavali do rezultata 6:4. Poslednje vođstvo u prvih 30 minuta imali su na 7:6. Danci sa tri vezana gola stižu do 9:7. Do kraja prvih 30 minuta samo su održavali stečenu prednost i na poluvreme su otišli sa plus dva – 17:15.

Sve dileme ako su uopšte i postojale rešene su na startu drugo dela. Furiozni Danci su postigli pet golova, nisu primili nijedan i odvojili su se na sedam razlike 22:15. Hrvati su delovali kao razbijena vojska i bilo je jasno da nemaju snage za povratak.

Do kraja meča Danska je nastavila da dominira. Razlika je konstantno rasla i u 51. minutu su vodili 33:19. Do kraja dvoboja „kauboji“ su samo ublažili poraz. Najbolji u pobedničkom timu bio je Jakobsen, koji je osam puta pogodio mrežu Hrvata. Pratio ga je Holm sa šest. Kod Hrvata Marić je dao šest, a  Karaičić pet golova.

U četvrtfinalu snage će odmeriti: Danska – Egipat, Švedska – Katar, Španija – Norveška i Francuska – Mađarska.