Danska brutalna prema Makedoncima, važna pobeda BiH

Rukomet 14. mar 202118:55 > 18:56 1 komentar
REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Reprezentativci Severne Makedonije žestoko su naljutili svetske šampione. Danska je u revanšu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala Makedonce 37:21 i vratila se na prvo mesto na tabeli. Pre samo nekoliko dana u Skoplju Makedonija je bila bolja od Danske 33:29.

Utakmica je bila u egalu samo u prvih deset minuta. Do tog trenutka Danci su vodili 7:6. A onda je usledila serija od 5:0. Poveli su šest razlike i prednost je samo rasla. Na poluvreme se otišlo rezultatom 18:10.

povezane vesti

Na startu drugog dela brzo se stiglo do 23:11 i već u tom trenutku je bilo jasno da će Danska ubedljivo slaviti. Svetski šampioni su u poslednjim sekundama meča stigli do 37:21, što je bila najveća razlika u celom meču.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Matijas Gidsel, koji je postigao sedam golova iz isto toliko pokušaja. Hansen je dao pet, a Mensah Larsen i Mikel Hansen po četiri pogotka. U četi selektora Kirila Lazarova bolji od ostalih bio je Filip Kuzmanovski sa pet golova.

Sada i Danska i Severna Makedonija imaju po šest bodova iz četiri kola, ali je Danska u vođstvu zbog bolje gol razlike. Treća u ovoj grupi je Švajcarska, koja je dobila Finsku 32:30, sa četiri boda. Na kontinentalno prvenstvo idu dve prvoplasirane ekipe iz grupe i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Rukometaši Bosne i Hercegovine napravili su značajan korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo jer su na svom parketu podeli Austriju sa 27:21.

Prevagu na tasu Bosne i Hercegovine, doneli su Josip Perić sa pet, odnosno Ibrahim Haseljić, Vladimir Vranješ i Nikola Prce sa po četiri gola. Kod Austrije, bolji od ostalih bili su Robert Veber sa šest, Sebastijan Frimel sa pet i Luka Huteček sa četiri gola.

Trenutno, Nemačka u grupi 2 ima osam bodova, BiH četiri, Austrija i Estonija po dva.