EP u Danskoj: Hrvatska srušila Holandiju

Rukomet 6. dec 202020:00 2 komentara
NTB Scanpix/Terje Pedersen via REUTERS

Nastavlja ženska reprezentacija Hrvatske sa sjajnim partijama na šampionatu Evrope u Danskoj. Posle Mađarske, uspele su da savladaju i Holandiju 27:25 u okviru grupe „C“ i sa četiri boda nalaze se na čelu tabele.

U prvom poluvremenu aktuelne šampionke sveta Holanđanke bile su u konstantnom minusu od dva do tri gola. Ipak pred kraj prvih 30 minuta vezale su nekoliko golova i na odmor otišle sa golom viška. Međutim, kao i susretu sa Srbijom u drugom poluvremenu su poklekle.

Viđena je rezultatska klackalica do rezultata 24:24. Nijedna ekipa nije uspela da stekne više od gola prednosti. Onda su Hrvatice dva puta pogodile za 26:24 i do kraja su rutinski sačuvale prednost. Najbolje u pobedničkoj ekipi bile su Kalaus sa devet i Micijević sa šest golova. Kod Holanđanki pet puta se u strelce upisala Dulfer.

Hrvatske je obezbedila prolaz u narednu fazu, a posle duela sa Srbijom biće poznato da li će preneti četiri ili dva boda. Holanđanke sa dva poraza iz isto toliko mečeva nalaze se pred ispadnjem sa kontinentalnog šampionata. Duel Srbije i Hrvatske na programu je u utorak u 18.15 časova.

U okviru grupe „A“ Francuska je rutinski savladala Sloveniju 27:17. Već na poluvremenu je bilo 12:6 i bilo je jasno da će Fracuskinje slaviti. Najbolja je bila Lakrabere sa sedam golova. U redovima Slovenije Lazović se četiri puta upisala u listu strelaca. Francuska ima četiri boda, Danska dva, a Crna Gora i Slovenija su bez bodova. Večeras je na programu duel između Danske i Crne Gore.