EP (U19): Hrvatska protiv Slovenije za mesto u finalu

Rukomet 18. avg 202122:09 0 komentara
HRS

Rukometaši Hrvatske i Slovenije, igrači do 19 godina, izborili su plasman u polufinale Evropskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj, a u međusobnom duelu će odlučiti o tome, koja selekcija će se boriti za zlatnu medalju. U drugom polufinalu, igraće Nemačka i Španija.

Slovenija je u pretposlednjem kolu, vodila protiv Španije sa 35:30 na pet minuta pre kraja, sa 37:34 na tri minuta pre kraja, ali je utakmica završena bez pobednika – 37:37. Slovenci su ispustili prvu meč loptu za plasman u polufinale, ali drugu nisu.

Uspeli su posle sjajne partije da pobede Švedsku sa 32:29 (16:15). Najefikasniji u sastavu Slovenije, bili su Andraž Makuz sa osam, Simon Vidmar i Leon Gregorič sa po šest, odnosno Nik Ćirović i Vid Miklavec sa po četiri gola. Kod Švedske, raspoloženi za igru u napadu, bili su Eliot Stenmalm sa 12, Isak Larson sa četiri, odnosno Julijan Sjorgsen i Feliks Moler sa po tri gola.

Hrvatska je plasman u polufinale obezbedila pobedom nad Danskom, a protiv Nemačke se borila za prvo mesto u grupi. Na kraju prvog poluvremena, u daleko boljoj poziciji je bila Nemačka koja je vodila sa 13:9. Do kraja meča, Nemačka je ljubomorno čuvala stečeni kapital, za konačnih 26:23.

Prevagu na tasu Nemačke, doneli su Niko Šotle sa šest, Stefan Sejc sa četiri i Renars Uscin sa tri gola. Kod Hrvatske, raspoloženi za igru u napadu, bili su Patrik Hrsak sa devet, Ivan Barbić sa četiri, Mario Zakić i Jakov Dujić sa po tri gola.

Hrvatska i Slovenija, odnosno Nemačka i Španija će se boriti za mesto u velikom finalu, a jako bitan meč na šampionatu Evrope očekuje i selekciju Srbije, protiv Austrije, a pobeda se nameće kao imperativ na putu ka opstanku u elitnom društvu, ili ti diviziji A.