EP: Vujović i Simić u konkurenciji za najbolju postavu

Rukomet 27. jan. 202217:52
Podeli:
Reuters, Antonio Bronic

Polufinalni dueli i meč za peto mesto na šampionatu Evrope za rukometaše, na programu su 28. januara. Za mesto u finalu, boriće se Francuska i Švedska, odnosno Danska i Španija, dok će se za peto mesto i direktan plasman na Svetsko prvenstvo, boriti Norveška i Island.

U međuvremenu, sa osnovu prikazanih partija i statističkih podataka, na zvaničnom sajtu EHF objavljen je spisak od 24 igrača, a na osnovu glasova ljubitelja rukometa i sporta, biće izabrana najbolji tim šampionata Evrope.

RSCG/Stefan Ivanović

Najbolji tim šampionata biće saopšten, nakon finalnog meča. Što se momaka iz regiona tiče, u konkurenciji za najbolju postavu šampionata su Nebojša Simić i Miloš Vujović (Crna Gora), Tim Lučin, Marino Marić, Ivan Čupić, Ivan Martinović (Hrvatska),

Golmani: Nebojša Simić (Crna Gora), Vinsen Žerar (Francuska), Viktor Halgrimson (Island). Viktor Kirev (Rusija), Kevin Moler (Danska), Gonzalo Perez de Vargad (Španja);

REUTERS/Bernedet Szabo

Leva krila: Miloš Vujović (Crna Gora), Sebastijan Barthold (Nemačka), Bjarki Mar Elison (Island), Angel Fernandez (Španija), Emil Jakobsen (Danska), Hampun Vane (Švedska).

Levi bekovi: Agustin Kasado (Španija), Mikel Hansen (Danska), Sergej Mark Kosorotov (Rusija), Julijan Koster (Nemačka), Tim Lučin (Hrvatska), Simon Sicko (Poljska);

REUTERS/Bernadett Szabo

Srednji bekovi: Kentin Mahe (Francuska), Sander Sagosen (Norveška), Luk Steins (Holandija), Filip Veber (Nemačka), Dmitri Žitnikov (Rusija):

Desni bekovi:  Matijas Gidsel (Danska), Omar Ingi Magnuson (Island), Ivan Martinović (Hrvatska), Dika Mem (Francuska), Harald Reinkind (Norveška), Kei Smit (Holandija).

Desna krila: Kristijan Bjornsen (Norveška), Valter Krinc (Švedska), Ivan Čupić (Hrvatska), Aleks Gomez (Španija), Sigvaldi Gudjonsen (Island), Arkadijuš Morito (Poljska),

Ivan Čupić
Ivan Čupić, Pool via REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Pivoti: Samir Benghanem (Holandija), Adrijan Figueras (Španija), Johanes Gola (Nemačka), Marino Marić (Hrvatska), Magnus Saugstrup (Danska), Nikolas Tornat (Fracuska).

Najbolji defanzivac: Pavel Andreev (Rusija), Oskar Bergendal (Švedska), Imir Gislason (Island), Gedeon Gvardiola (Španija), Simon Hal Jensen (Danska), Karl Konan (Francuska).

Svi ljubitelji rukometa i sporta, ukoliko imaju želju, mogu da učestvuju u izboru najbolje postave šampionata Evrope, a glasanje mogu da obave na zvaničnom sajtu EHF.

Komentari

Vaš komentar