Holandija rastužila Crnu Goru, borba za SP se nastavlja

Rukomet 22. jan. 202217:03 > 17:55
rukometna reprezentacija Holandije, rukometna reprezentacija Crne Gore
REUTERS/Bernadett Szabo

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Holandije u drugom kolu TOP 12 faze na Evropskom prevenstvu sa 34:30 (18:16). Slede dueli sa Francuskom i Islandom, a popularni „lavovi“ još uvek mogu da se nadaju osvajanju trećeg mesta u grupi, meču za peto mesto, a samim tim i direktnom plasmanu na Svetsko prvenstvo.

Najefikasniji u sastavu Holandije, bili su Kaj Smits sa devet, Tomi Falke i Luk Steins sa po šest golova. Kod Crne Gore, raspoloženi za igru u napadu, bili su Branko Vujović i Radojica Čepić sa po šest, Nemanja Grbović sa četiri,  odnosno Stefan Čavor i Marko Lasica sa po tri gola.

Izabranici Zorana Roganovića su odlično počeli meč. Nebojša Simić je nanizao šest odbrana, a raspoloženi za igru u napadu, bili su Branko Vujović i Radojica Čepić pa je na semagoru pisalo 10:6 za Crnu Goru. Međutim, Holandija se nije predavala, uspela je da ubrza igru, uspela je da natera popularne „lavove“ na seriju tehničkih grešaka, pa je za tili čas stigla do izjednačenja – 11:11.

REUTERS/Bernadet Szabo

Do kraja prvog poluvremena, usledila je velika borba za svaku loptu za svaki pedalj terena. Crna Gora je u samoj završnici napravila još dve tehničke greške, pa su Holanđani na odmor otišli sa viškom od dva gola – 18:16. Kaj Smits je postigao sedam, a Tomi Falke četiri gola. Kod Crne Gore, Nebojša Simić je imao osam odbrana, Branko Vujović je postigao četiri, Radojica Čepić tri, Stefan Čavor, Miloš Božović, Nemanja Grbović po dva.

U nastavku meča, Holandija je održavala kapital od dva, tri gola, a Crna Gora nastojala da stigne do egala i preokreta. Izabranici Zorana Roganovića su tri puta stizali do minus jedan, ali je Holandija uspevala da uzvrati udarac. Imala je Crna Gora i dva napada za izjednačenje, ali…

Dve problematične odluke sudije i dva laka gola, doneli su Holandiji višak od pet golova – 30:25 na nešto više od deset minuta pre kraja. Problem sa Crnu Goru bila je činjenica da je rezervni golman Tijs Van Leven delovao kao hobotnica na golu.

sofascore

Izabranici Zorana Roganovića borili su se do kraja meča, ali su napravili isuviše tehničkih grešaka, promašili su nekoliko zicera, pa je Holandija zasluženo stigla do pobede.

U grupi 1, na programu su još dve utakmice drugog kola TOP 12 faze, a snage će odmeriti Danska i Hrvatska, odnosno Francuska i Island. Crna Gora 24. januara igra protiv Francuske, a dva dana kasnije protiv Islanda.

U ovom momentu, Francuska i Danska imaju po četiri, Crna Gora, Island i Holandija po dva, Hrvatska je bez bodova.