Komovi bolji od Jedinstva, Berane od Danilovgrada

Rukomet 28. mar. 202123:23
RK Komovi

Nastavljen je šampionat Crne Gore u rukometu, a u mečevima koji su odigrani u nedelju, pobedama su se radovale ekipe Komova i Berana.

Komovi su imali problema, ali su i pored toga opravdali ulogu favorita protiv Jedinstva u Bijelom Polju – 27:24 (14:14). Prevagu na tasu ekipe iz Andrijevice, doneli su Vladan Kastratović i Nemanja Marsenić sa po sedam, odnosno Balša Račić sa pet i Milija Kastratović sa tri gola. Kod Jedinstva iz Bijelog Polja, raspoloženi za igru u napadu, bili su Danilo Joksimović sa osam, Edvin Kučević sa pet i Nikola Babović sa četiri gola.

Ekipa Berana je bila ubedljiva protiv Danilovgrada – 29:17 (15:9). Najefikasniji u sastavu Berana, bili su Filip Marsenić sa sedam, Nemanja Đurašković sa pet, Milun Danić i Slaven Lekić sa po četiri gola. Kod Danilovgrada, bolji od ostalih, bili su Miloš Krivokapić sa četiri, odnosno Nikola Marušić i Vuksan Zmajević sa po dva gola.

U subotu su odigrana dva meča. Lovćen je sačuvao oreol nepobedivosti. Cetinjani su na svom terenu savladali Partizan iz Tivta sa 28:20 (11:9). Tivćani su uspešno parirali Cetinjanima tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku kvalitet Lovćena ipak došao do izražaja.

Prevagu na tasu Cetinjana doneli su Igor Marković sa 12, Aleksa Perišić sa šest, odnosno Miodrag Ćorsović i Petar Eraković sa po tri gola. Kod Partizana, raspoloženi za igru u napadu, bili su Veselin Drakulović, Nemanja Barac i Vuk Kaluđerović sa po pet golova.

Mornar je u Baru pobedio Rudar sa 31:26 (15:10). Barani su kontrolisali dešavanja na parketu od prvog do poslednjeg minuta i više nego zasluženo su stigli do dragocene pobede u borbi za mesto u mini ligi za prvaka.

Najefikasniji u sastavu Mornara, bili su Boban Ašanin sa devet, Denis Šabanović sa sedam i Miloš Mijušković sa četiri gola. Kod Rudara, bolji od ostalih, bili su Dragan Jelušić sa sedam, Ognjen Leković sa šest i Denijal Vukas sa četiri gola.

Tabela: Lovćen 28, Komovi 21, Budvanska rivijera 20, Berane 19, Mornar 12, Rudar 12, Partizan 9, Danilovgrad 5, Jedinstvo je bez bodova.