Kontrolni meč: Crna Gora dobra, ali Švedska bolja

Rukomet 28. nov 202118:17 0 komentara
RSCG/Stefan Ivanović

Rukometašice Švedske pobedile su Crnu Goru i u drugom kontrolnom meču pred početak Svetskog prvenstva. Za razliku od prvog duela, koji je Švedska dobila sa 38:24, izabranici Bojane Popović su bile daleko konkurentnije u drugom duelu – 31:26 (14:11).

Ponovo su Jovanka Radičević i saigračice igrale u sjajnoj atmosferi i punoj dvorani, pred oko dve hiljade ljubitelja sporta i rukometa. Crna Gora je prikazala veoma dobru partiju. Bilo je grešaka i oscilacija, a protiv sebe su imale i fenomalnu Džesiku Ride koja je upisala 16 odbrana.

Crna Gora je u 13. minutu vodila 8:7. Švedska je u 20. minutu nakon četiri vezana gola  povela 11:8, a na velikom odmoru bilo je 14:11. Ivona Pavićević je pogodila na početku nastavka i smanjila zaostatak na dva gola -12:14, ali je domaćin uzvratio sa tri vezana gola za 17:12 u 36. minute. Do kraja meča, popularne „lavice“ su jurile zaostatak, ali je Ride bila sjajna na golu, a nekoliko napada završeno je tehničkim greškama, pa je poraz bio neizbežan.

Mouhtaropoulos/Getty Images

Jovanka Radičević je bila najefikasnija u sastavu Crne Gore sa sedam golova, Itana Grbić je postigla pet, a po tri Matea Pletikosić, Ema Ramusović i Sanja Premović. Tatjana Brnović i Ivona Pavićević su po dva puta zatresle protivničku mrežu, a u strelce se upisala i Đurđina Malović. Anastasija Babović je imala deset, a Ljubica Nenezić jednu odbranu, dok u igru nije ulazila Marina Rajčić.

Crna Gora će na Svetskom prvenstvu, koje počinje 1. decembra, igrati u grupi sa Francuskom, Slovenijom i Angolom. Rezultatskog imperativa nema, ali san svih u državnom timu, kao i ljubitelja rukometa u Crnoj Gori je plasman u drugu, odnosno glavu rundu takmičenja.