Kup CG: Trofej na Cetinju, Lovćen bolji od Partizana

Rukomet 19. dec 202020:14 0 komentara
RK Lovćen
RK Lovćen

Rukometaši Lovćena osvojili su trofej u Kupu Crne Gore za prošlu sezonu, pošto su u velikom finalu pobedili Partizan iz Tivta sa 30:26 (18:13).

Najefikasniji u sastavu Cetinjana koji u dosadašnjem delu sezone nisu osetili gorčinu poraza, bili su Igor Marković sa 16, odnosno Vuk Latković i Slobodan Bulajić sa po četiri gola. Kod Partizana, raspoloženi za igru u napadu, bili su Đorđo Peruničić sa devet, Veselin Drakulović sa četiri, odnosno Milovan Marković, Gavrilo Samardžić i Nemanja Barac sa po tri gola.

Posle izjednačene igre do sredine prvog poluvremena, izabranici Duška Milića, rukometaši Lovćena, pojačali su stepen agresivnosti u odbrani. Nekoliko zicera je skinuo Filip Borozan, a posle isključenja Đorđa Peruničića i Bogdana Međedovića, uz dosta lakih golova iz brzog centra i kontri, Cetinjani su pobegli na plus pet – 15:10.

Partizan se nije predavao, nastojao je da smanji deficit, ali odbrana nije uspevala da nađe rešenje za rukometaše Lovćena. Uz to, golmani Partizana, Martin Čolo, Ivan Čule i Marko Mudreša koji su bili junaci na putu ka pobedi protiv Komova iz Andrijevice u polufinalu, imali su samo jednu odbranu u prvom poluvremenu, pa je na semaforu pisalo 18:13.

Cetinjani su na osnovu prikazanog bili jako blizu osvajanja trofeja, a treba naglasiti da je Lovćen i pre početka meča slovio za favorita, s obzirom da u dosadašnjem delu sezone nije doživeo ni jedan poraz, dok se Tivćani, koji su imali mnogo problema sa koronavirusom, bore za plasman u mini ligu za prvaka (pet najboljih ekipa posle ligaškog dela takmičenja).

U nastavku meča, Lovćen je kontrolisao dešavanja na parketu. Sredinom drugog dela je pobegao na 25:18, a to je bilo dovoljno da mirno privede utakmicu kraju i stigne do desetog trofeja u Kupu Crne Gore. Cetinjani imaju mnogo razloga za zadovoljstvo, a odmah treba naglisiti da razloga za veliko tugovanje nemaju ni Tivćani, jer su posle finalnog turnira koji je organizovan u Podgorici, stekli neophodnu dozu samopouzdanja za nastavak sezone u kojoj će nastojati da stignu do pomenute mini lige za prvaka, kao i novog finalnog turnira Kupa.