LŠ: Budućnost dobila triler protiv norveškog Strorhamara

ŽRK Budućnost/D. Starčević

Izabranice Bojana Popović, rukometašice Budućnosti, napravile su podvig u sedmom kolu Lige šampiona. Aktuelni šampion Crne Gore posle velike borbe i triler završnice slavio je protiv Strorhamara iz Norveške sa 24:23 (12:11).

Najefikasnije u sastavu Budućnosti, bile su Milena Raičević sa sedam, Matea Pletikosić sa šest, Ivana Godeč sa tri gola. Armel Atingre je imala 15 odbrana. Kod Strorhamara, Gori Nestaker, Tine Abdula i Martine Svenbergert su postigle po četiri gola.

ŽRK Budućnost/D.Stračević

Rukometašice Budućnosti su izgledale fenomenalno do 25. minuta. Odbrana je bila grantinta, odlična je na golu bila Armel Atingre. S druge strane, iz sjajne odbrane, nizali su se laki golovi iz kontri, Milena Raičević je sjajno organizovala pozicione napade, pa je Budućnost vodila sa 11:7 i imala napad za plus pet.

Umesto toga, usledila je greška, zatim još dve, Norvežanke su za tili čas napravile seriju 4:0 i stigle do egala. Bojana je zatražila minut odmora, nalet Strorhamara je zaustavljen, a šampion Crne Gore je na poluvremenu vodio sa 12:11.

ŽRK Budućnost/D.Starčević

U nastavku meča, usledio je rat nerava. Budućnost je uspela da uspori Strorhamar, uspela je da se vrati na visok defanzivni nivo, pa je sredinom završnog perioda vodila sa 19:17. Međutim, ponovo su usledile dve greške u napadu, dva laka gola Norvežanki – 21:21. Jasno je bilo da sledi triler završnica.

Armel Atingre je skinula tri zicera, Milena Raičević i Matea Pletikosić pogodile za 22:20 na tri minuta pre kraja, ali se Strorhamar nije predavao. Igralo se gol za gol, a vreme je radilo za Budućnost. Na 60 sekundi pre kraja, Milena Raičević je pogodila za 24:22, a gošće brzo stigle do 23:24. Budućnost je izgubila loptu, Norvežanke sui male zicer, imale su bod u rukama, ali je sjajnom intervencijom, Atingre donela pobedu ekipi Budućnosti.

Lokomotiva je u Zagrebu bila nemoćna protiv Esbjerga – 30:18 (14:8). U ostalim mečevima sedmog kola, Kristijanstad Vajpers je nadigrao Most sa 43:21. Đer je u jednom od derbija dobila Rapid iz Bukurešta sa 32:30, dok je Mec opravdao ulogu favorita protiv Kastamonua – 35:24.

U nedelju, 4. decembra, snage će odmeriti: Krim – Odenze, Bitinghajm – Brest, Bukurešt – Ferencvaroš.

Grupa A: Vajpers 11, Bitinghajm devet, Bukurešt devet, FTC sedam, Odenze šest, Krim četiri, Brest četiri, Most je bez bodova.

Grupa B: Đer 12, Mec 11, Esbjerg 10, Rapid 10, Budućnost sedam, Strorhamar četiri, Kastamonu dva, Lokomotiva je bez bodova.

Po dve prvoplasirane ekipe će izbroriti plasman u četvrtfinale, dok će ekipe koje budu na kotama tri, četiri, pet i šest, nokaut fazu početi utakmicama osmine finala.