LŠ: Budućnost slomila Lokomotivu u Zagrebu

ŽRK Budućnost/D.Starčević

Rukometašice Budućnosti, uspele su posle velike borbe i neizvesne završnice da pobede Lokomotivu u Zagrebu sa 25:24 (13:14), u trećem kolu Lige šampiona, pa za sada, sigurnim koracima idu ka plasmanu u plej-of.

Prevagu na tasu Podgoričanki, donele su Milena Raičević sa sedam, Ivona Pavićević sa pet, Matea Pletikosić sa četiri i Andrija Kardoso de Kastro sa tri gola. Kod Lokomotive, Klara Birtić je postigla pet, a Mia Tupak i Terezija Ćurić po četiri gola.

Budućnost je u prvoj rundi nadigrala kao gost turski Kastamonu, bila je ravnopravan rival Esbjergu, koji je prošle sezone bio učesnik finalnog turnira Lige šampiona u glavnom gradu Crne Gore, pa je slovila za blagog favorita na papiru uoči duela sa Lokomotivom iz Zagreba koja je poražena od Rapida iz Bukurešta na svom parketu, odnosno od norveškog Strormahera u gostima.

Međutim, Lokomotiva je tokom prvog poluvremena odigrala na izuzetno visokom nivou. Imala je manje tehničkih grešaka, dosta golova je postigla iz tranzicije, pa je vodila sa 14:13.

ŽRK Budućnost/D.Stračević

U nastavku meča, Budućnost je dva puta imala dva gola prednosti, ali je na deset minuta pre kraja na semaforu pisalo 19:19. Bilo je jasno da sledi rat nerava. Na pet minuta pre kraja, posle golova u režiji Milene Raičević i Matee Pletikosić, Budućnost je vodila sa 23:21. Marija Kaluđerović i Mija Tupek su donele izjednačenje – 23:23.

Adrijana Kardoso de Kastro je ponovo donela gol viška na tasu Budućnosti. Lokomotiva je izgubila loptu, Milena Raičević to kaznila – 25:23, a Ana Malec ublažila poraz.

U ostalim mečevima trećeg kola, Mec je pobedio Đer sa 28:24, Vajpres je slavio protiv Odenzea sa 34:27, Brest protiv Ferencvaroša sa 21:20, a Krim protiv Mosta sa 42:29. U preostalim mečevima, snage će odmeriti Kastamonu i Rapid, Bukurešt i Bitinghajm, odnosno Esbjerg i Strorhamer.