LŠ: Đer i Brest, CSKA i Kristijanstad na F4

Rukomet 11. apr 202118:05 0 komentara
Bojana Popović
ŽRK Budućnost/D.Starčević

Rukometašice Đera, Bresta, CSKA, Kristijanstada igraće na finalnom turniru Lige šampiona u Budimpešti, na kojem će Đer nastojati da stigne do četvrte titule prvaka Evrope u nizu.

Đer je eliminisao Budućnost, Brest je bio bolji od Meca, a četvrtfinalne serije su kompletirane u nedelju, 11. aprila. Kristijanstad je u prvom meču slavio protiv ruskog Rostova sa 34:27, a u revanšu, nije dozvolio iznenađenje. Održavao je meč u egalu od prvog do poslednjeg minuta, a na kraju meča, na semaforu je pisalo 23:23.

Najefikasnije u sastavu Kristijanstada, bile su Heidi Loke i Nora Merk sa po pet, odnosno Marta Tomac i Jana Knedlikova sa po četiri gola. Kod Rostova, raspoložene za igru u napadu, bile su Deuna Zadi sa 10, Vladlena Bobrovnikova i Julija Managarova sa po tri gola.

Bukurešt je u Moskvu, na megdan ekipi CSKA stigao sa kapitalom od pet golova iz prvog meča – 32:27, ali to nije bilo dovoljno za mesto na finalnom turniru, jer je CSKA u revanšu slavio sa 24:19.

Kristina Neagu je briljirala u prvom poluvremenu, postigla je šest golova, a utakmica je bila u egalu. Međutim, sredinom drugog poluvremena, CSKA je uspeo da pobegne na 18:13 i bilo je jasno da sledi velika borba za mesto na finalnom turniru.

Na desetak minuta pre kraja ekipa CSKA je vodila sa 23:16, postigla je više golova u gostima i bila je bliža plasmana u polufinale. Bukurešt je nastojao da se vrati u meč i uspeo je u tome. Mini serijom od 3:0, ekipa iz Rumunije je stigla do 19:23. Usledio je triler. Polina Vadekina je pogodila za 24:19, a Kristina Neagu nije uspela da zatrese mrežu, da stigne do uloge junaka na putu ka polufinalu.

Prevagu na tasu CSKA iz Moskve, donele su Sara Ristovska sa sedam, Darija Dmitrijeva sa šest i Polina Vadekina sa tri gola. Kod Bukurešta, raspoložene za igru u napadu, bile su Kristina Neagu sa devet, Elizabet Omoregi sa četiri gola. Barbara Lazović i Dragana Cvijić su postigle po jedan.