LŠ: Đeru triler protiv Budućnosti, velika pobeda Krima

Rukomet 17. dec 202221:40 0 komentara
ŽRK Budućnost/D.Starčević

Odigrano je pet utakmica devetog kola Lige šampiona za rukometašice. Budućnost je bez Milene Raičević i Ivone Pavićević odigrala odlično protiv Đera, borila se od prvog do poslednjeg minuta, ali je na kraju poražena sa 25:23. Kapitalno važnu pobedu ostvarila je ekipa Krima iz Ljubljane. Izabranice Dragana Adžića, pobedile su u gostima francuski Brest sa 24:22, pa su ostale u trci za plasman u osminu finala.

Šampion Crne Gore je kao što je i najavio hrabro ušao u duel sa Đerom, sa jednim od najvećih favorita kada je reč o osvajanju titule prvaka Evrope. Đer je na poluvremenu, posle ravnopravne borbe vodio sa 14:12. Ravnopravna borba je nastavljena i u drugom poluvremenu. Budućnost je stigla do 14:14, Đer pobegao na 20:16, a Budućnost  na pet minuta pre kraja bila blizu potpunog egala – 21:22.

Izabranice Bojane Popović su nastojale da stignu do pozitivnog rezultata, ali je daleko iskusnija i u ovom momentu kvalitetnija ekipa Đera uspela da stigne do pobede.

Prevagu na tasu Đera, donele su Stine Oftedal sa šest, odnosno Nadin Šacl, Ane Mate Hansen, Estel Minko po tri gola. Kod Budućnosti, Nataša Ćorović je postigla četiri, Ivana Godeč, Adrijana Kardoso, Ilda Kepić po tri gola. Armel Atingre je imala 15 odbrana, a uspela je jednom da zatrese i mrežu.

Krim je u meču koji je bio od vitalnog značaja uspeo da pobedi Brest u gostima, uspeo je da ostane u igri kada je reč o plasmanu u nokaut fazu elitnog takmičenja, odnosno osminu finala – 24:22.

Prevagu na tasu Krima, donele su Jovanka Radičević sa sedam, Elizabet Arenhart sa pet, odnosno Barbara Lazović i Maja Svetik sa po četiri gola. Kodf Bresta, Đurđina Jaukovič je postigla šest, Alisija Tublan četiri, Itana Grbić tri, a Tatjana Brnović dva gola.

Printscreen IHF

U ostalim mečevima koji su bili na programu 17. decembra, FTC je pobedio Most sa 43:19, Esbjerg je pobedio Kastamonu sa 39:31, dok je Rapid slavio protiv Strorhamara sa 36:29.

Grupa A: Vajpers i Bukurešt po 13, Bitinghajm i Odenze po 10, FTC devet, Brest sedam, Krim šest, Most je bez bodova.

Grupa B: Đer, Esbjerg i Rapid po 14, Mec 13, Budućnost devet, Strorhamar četiri, Kastamonu dva, Lokomotiva Zagreb je bez bodova.

Po dve prvoplasirane ekipe će izboriti plasman u četvrtfinale, dok će ekipe koje budu na kotama tri, četiri, pet i šest, nokaut fazu početi utakmicama osmine finala.