LŠ: Podravka nadigrala Budućnost u Koprivnici

Rukomet 11. sep 202119:38 0 komentara
ŽRK Budućnost/D.Starčević

Izabranice Bojane Popović, rukometašice Budućnosti, doživele su poraz od Podravke u Koprivnici, na startu Lige šampiona – 29:22 (22:12).

Prevagu na tasu Podravke, donele su Larisa Kalaus i Dejana Milosavljević sa po šest, Džiana Ilina sa pet, Dijana Mugoša sa tri gola. Kod Budućnosti, bolje od ostalih, bile su Valerija Maslova sa osam, Tatjana Brnović sa pet, Matea Pletikosić sa četiri i Ivana Mitrović sa tri gola.

Utakmica nije dobro počela po ekipu iz Podgorice. Odbrana nije bila na željenom nivou, Budućnost je napravila dosta tehničkih grešaka, a sve su kažnjene golovima iz tranzicije, pa je Podravka vodila sa 14:6, na desetak minuta pre kraja prvog poluvremena.

Izabranice Bojane Popović, nastojale su da se vrate u meč do kraja prvog poluvremena, ali je na kraju ovog perioda igre, na semaforu je pisalo – 22:12 za tim iz Koprivnice, a već u tom trenutku je bilo jasno da ekipi Budućnosti treba čudo, kako bi stigla do pozitivnog rezultata u Koprivnici.

Raspoložene za igru u napadu, u sastavu Podravke, bile su Larisa Kalaus i Dejana Milosavljević sa po četiri, odnosno Džiana Ilina i Ana Turk sa po tri gola. Kod Budućnosti, bolje od ostalih, bile su Matea Pletikosić i Tatjana Brnović sa po četiri, odnosno Valerija Maslova sa tri gola.

U nastavku meča, Podravka je kontrolisala dešavanja na parketu, ljubomorno čuvala stečeni kapital iz prvog poluvremena, za dragocenu pobedu.

U ostalim mečevima prvog kola, koji su bili na programu 11. septembra, Borusija i Ferencvaroš su u Dortmundu odigrali nerešeno – 25:25, Rostov je slavio protiv Bresta sa 26:24, dok je Đer nadigrao aktuelnog šampiona Evrope, ekipu Kristijanštad Vajpersa sa 35:29.