LŠ: Rostov jak za Budućnost, Mecu triler protiv Krima

Rukomet 17. okt 202117:41 0 komentara
ŽRK Budućnost/D.Starčević

Kompletirano je četvrto kolo Lige šampiona za rukometašice. Budućnost je na svom parketu poražena od ruskog Rostova sa 29:19 (14:10), dok je Krim u Ljubljani, posle velike borbe poražen od francuskog Meca sa 29:28 (15:17).

Najefikasnije u sastavu Budućnosti, bile su Matea Pletikosić sa pet, odnosno Valerija Maslova i Ivona Pavićević sa po četiri gola. Prevagu na tasu Rostova, donele su Ana Sen i Deuna Zadi sa po šest, odnosno Julija Managarova i Ana Larkvist sa po četiri gola.

Izabranice Bojane Popović su bile ravnopravne u prvom poluvremenu, ali samo mali pad u igri je bio dovoljan, da iskusna ekipa iz Rusije, serijom 4:0, pobegne na 14:10.

Rostov je u nastavku meča stekao prednost od šest golova, a mlada ekipa Budučnosti, iako se borila do poslednjih atoma snage, nije uspela da zapreti i uvede utakmicu i neizvesnu završnicu.

Krim je bio bolji od Meca u prvom poluvremenu. Na odmor je otišao sa viškom od dva gola – 17:15, ali je Mec u nastavku uspeo da stigne do egala, a u samoj završnici i do vođstva – 26:25. Usledio je rat nerava, a pitanje pobednika je rešeno u samoj završnici. Gol odluke je postigla Katarina Burgard u poslednjim sekundama meča.

ŽRK Krim
ŽRK Krim

Najefikasnije u sastavu Krima, bile su Alison Pino sa sedam, odnosno Tjaša Stanko i Katarina Krpež Slezak sa po četiri gola. Prevagu na tasu Meca, donele su Meline Nokandi sa osam, Debi Bont sa pet, odnosno De Paula Almeida i Tamara Horaček sa po četiri gola.

Grupa A: FTC – Esbjreg 31:31, Burusija Dortmund – Bukurešt 22.25, Brest – Podravka 35:22, Budućnost – Rostov 19:25.

Tabela: Rostov i Ferencvaroš po šest, Esbjerg i Borusija po pet, Brest i Bukurešt po četiri, Podravka dva, Budućnost je bez bodova.

Grupa B: Odenze – Đer 26:31, Kristijanstad Vajpers – Kastamonu 39:25, Krim – Mec 28:29, CSKA – Sevahof 29:28.

Tabela: Đer osam, Mec šest, Kristijanstad, Odenze i CSKA po četiri, Krim, Sevahof po dva, Kastamonu je bez bodova.