LŠ: Seged bolji od Vardara, Nant nadigrao Zagreb

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Odigrana su još dva meča Lige šampiona za rukometaše. Vardar je na svom parketu posle velike borbe poražen od Segeda sa 28:26, dok je Zagreb ubedljivo poražen kao domaćin od Nanta sa 34:24.

Podsećanja radi, čelnici EHF su doneli odluku da će sve ekipe iz grupne faze igrati u osmini finala, ali će nastojati da se odigra što više mečeva do kraja februara, pa samim tim, svaka utakmicu nosi odgovarajuću težinu, jer određuje plasman na kraju grupne faze, a samim tim i parove na startu doigravanja za mesto na finalnom turniru.

Vardar koji je pre utakmice sa Segedom odigrao samo šest mečeva u Ligi šampiona, bio je bolji rival u prvom poluvremenu, pa je na semaforu pisalo 15:13 za tim iz Skoplja.

U nastavku, Seged je uspeo da uspostavi ravnotežu, pa je na desetak minuta pre kraja bilo jasno da sledi dramatična završnica, jer je na semaforu pisalo 23:23. Tako je i bilo. Seged je u režiji Bencea Banhidija poveo sa 27:25, Gleb Kalaraš smanjio na 26:27, a tačku na meč je stavio već pomenuti Bence Banhidi.

Najefikasniji u sastavu Segeda, bili su Bogdan Radivojević i Bence Banhidi sa po šest, Stanislav Kasparek sa pet i Ričard Bodo sa tri gola. Kod Vardara, raspoloženi za igru u napadu, bili su Timur Dibirov i Lovro Jotić sa po šest, odnosno Patrik Valčak sa četiri gola.

Nant je slavio u Zagrebu, a krajnji rezultat 34:24, dovoljno govori o dešavanjima na parketu. Prevagu na tasu Nanta, doneli su Baptista Bertran sa šest, Dragan Pečmalbek sa pet i Rok Ovčinek sa četiri gola. Kod Zagreba, bolji od ostalih, bili su Senjamin Burić sa šest, Matej Hrstić i Nemanja Obradović sa po četiri gola.

Grupa A: Vive Kilce 15, Flensburg 15, Meškov Brest 11, PSŽ 8, Porto 8, Seged 8, Elverum 4, Vardar 3.

Grupa B: Barselona 22, Vesprem 15, Motor Zaporožje 12, Alborg 10, Kil 9, Nant 8, Celje 6, Zagreb je bez bodova.