LŠ: Vesprem na plus sedam protiv Olborga, F4 veoma blizu

Rukomet 12. maj 202220:23 0 komentara
Guliverimage/AP Photo/Martin Meissner

Rukometaši Vesprema, uspeli su posle velike borbe tokom čitavog meča da pobede Olborg na svom terenu sa 36:29 (17:16), pa su bliži plasmanu na finalni turnir. Odgovor ćemo dobiti 18. maja kada je na programu revanš meč.

Najefikasniji u sastavu Vesprema, bili su Marguc sa sedam, Omar sa šest, Nilson sa pet, Strlek sa četiri gola. Petar Nenadić je postigao tri. Kod Olborga, raspoloženi za igru u napadu, bili su Jul sa šest, Sandel i Bjornesen sa po pet, odnosno Klar sa četiri gola.

Vesprem je tokom prvog poluvremena uspeo da stekne prednost od četiri gola, ali je Olborg do kraja ovog perioda igre uspeo da stigne do egala. Na nešto više od 15 minuta pre kraja meča, na oduševljenje domaćih navijača, Vesprem je vodio sa 24:18.

Petar Nenadić
AP Photo/Martin Meissner via Guliver

Olborg je nastojao kao i tokom prvog poluvremena nastojao da stigne do egala, ali je Vesprem uspeo da sačuva lepu prednost pred revanš i realne izglede da stigne do finalnog turnira.

U mečevima koji su odigrani 11. maja, Barselona je kao gost pobedila Flensburg sa 33:29, dok je meč između PSŽ-a i Kila u Parizu, završen bez pobednika. Revanš mečevi su na programu 18. i 19. maja, a u poslednjem meču četvrtfinala, snage će odmeriti Monpelje i Vive Kilce.