LŠ: Vesprem pobedio PSŽ, Barsa bolja od Flensburga

Rukomet 16. sep 202122:15 0 komentara
Petar Nenadić, TElekom Vesprem
Guliverimage

Kompletirano je prvo kolo Lige šampiona za rukometaše, a drugog dana, na programu su bila dva velika derbija. Vesprem je na svom terenu pobedio PSŽ sa 34:31 (13:17), dok je aktuelni šampion Evrope, Barselona, kao gost slavila protiv Flensburga sa 25:21 (13:10).

Vesprem je imao velikih problema sa ekipom iz Pariza tokom prvog poluvremena, a na semaforu je pisalo 17:13 za PSŽ. Međutim, u nastavku meča, situacija na parketu se promenila. Vesprem je odigrao gotovo bez greške u oba pravca, kažnjavao je sve propuste rivala, za konačnih 34:31.

Najefikasniji u sastavu Vesprema, bili su Omar Fati sa 11, Manuel Strlek sa osam, Mate Lekai sa četiri, Petar Nenadić i Gasper Marguc sa po tri gola. Kod PSŽ-a, raspoloženi za igru u napadu, bili su Mikel Hansen sa sedam, Luka Karabatić sa pet i Nikola Karabatić sa tri gola.

Barselona, koja brani titulu dobro je otvorila meč, pa je protiv Flensburga u Nemačkoj, vodila sa 13:10. Domaćin se nije predavao, uspeo je u jednom trenutku da stigne do egala, ali je Barsa na desetak minuta pre kraja pobegla na 21:17, a zatim mirno privela meč kraju.

Prevagu na tasu Barse, doneli su Melvin Ričardson sa šest, Dika Mem i Abelo Gomez sa po pet golova. Kod Flensburga, raspoloženi za igru u napadu, bili su Hampus Vane sa šest, Aron Mensing sa četiri, odnosno Džim Godridson i Madsa Mensah sa po tri gola.

Dinamo iz Bukurešta je napravio malo iznenađenje, jer je na svom terenu slavio protiv ekipe Vive Kilce sa 32:29 (16:12). Odmah treba naglasiti da je tim iz Rumunije zasluženo stigao do pobede, jer je bio bolji rival tokom čitavog meča.

Prevagu na tasu Dinama, doneli su Raul Nantes Kampos sa 11, Katalin Bizau sa sedam, odnosno Amin Banur i Mohamed Šebib sa po tri gola. Kod gostiju, bolji od ostalih, bili su Arkadius Morito sa sedam, Branko Vujović sa šest i Dinal Nahi sa pet golova.

Porto je u gostima poražen od Motor Zaporožja sa 30:27 (15:10). Najefikasniji u sastavu Motor Zaporožja, bili su Vjačaslaj Bokan sa osam, Denis Vasiljev sa četiri, odnosno Aidenas Malasinkas i Dmitro Horiha sa po tri gola. Kod tima iz Portugalije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Antonio Rodrigeš sa šest, Manuel Alvarez sa pet, odnosno Ramos Magalješ i Daimaro Salina sa po tri gola.

Grupa A: Zagreb – Olborg 34:24, Meškov Brest – Kil 30:33, Monpelje – Seged 29:29, Elverum – Vardar 27:27.

Grupa B: Vesprem – PSŽ 34:31, Dinamo Bukurešt – Vive Kilce 32:29, Motor Zaporožje – Porto 30:27, Flensburg – Barselona 21:25.