Nekse naneo novi poraz Voši u SEHA Ligi

Rukomet 12. mar 202120:11 0 komentara
RK Vojvodina, RK Nexe
SEHA Gazprom League

U duelu četvrtog kola Grupe B SEHA lige, Nekse je slavio protiv Vojvodine 26:21 (11:11).

Za Vojvodinu je ovo četvrti poraz dok je Nekse upisao drugu pobedu. Novosađani su bez poena na samo dva kola do kraja ligaškog dela takmičenja.

Od početka smo gledali neizvestan meč, favorizovani gosti nisu uspevali da se rezultatski odlepe i osetilo se da im nedostaje najbolji napadač Halil Jaganjac koji je trenutno sa reprezentacijom Hrvatske koja igra kvalifikacije za Olimpijske igre.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Nekse je uspeo da napravi osetniju razliku, ali je Vojvodina uspevala da drži priključak i odgovara na jak ritam. Deset minuta pre kraja Nekse je poveo 23:18 i najavio pobedu do koje je na kraju došao rezultatom 26:21.

Janko Kević dao je sedam golova za hrvatski tim, pratio ga je Marin Jelinić sa pet. Branko Tomić sa pet golova je bio najefikasniji u Vojvodini.

U sledećem kolu Nekse će biti domaćin Vardaru, a Vojvodina gostuje Motoru u Zaporožju.