Popović: Moramo da igramo fajterski sve vreme

Rukomet 21. jan. 202113:47 > 14:06
Bojana Popović

Posle odlične partije i remija (28:28) sa jednom od najboljih ekipa Evrope, francuskim Brestom, rukometašice Budućnosti su doživele relativno bezbolan poraz od Valčee u Rumuniji - 25:23, s obzirom da su uprkos svim problemima sa virusom i povredama obezbedile plasman u osminu finala.

Podgoričanke u poslednjem meču nisu uspele da ponove partiju iz Francuske. Nije bilo dovoljno agresivnosti i energije. Valčea je vodila sa 5:1, 10:6, 14:10… U nastavku, Budućnost je dva puta prišla na gol zaostatka, ali je tim iz Rumunije odbio sve napade i zasluženo stigao do dragocene pobede u nastojanju da se pridruži ekipi Budućnosti u doigravanju za mesto na finalnom turniru.

Povezana vest

Očekivale smo tešku utakmicu, mnogo težu nego što je bila ona u Brestu. Valčea je poznata po tome da je fajterska ekipa i da se neće unapred predati. Bile smo svesne toga, ali ne i spremne da odigramo fajterski, posebno se to odnosi na prvo poluvreme. Loše smo otvorile utakmicu, što je dovelo do nestabilnosti u odbrani koja je trebalo da bude na višem nivou”, rekla je Bojana Popović posle meča i nastavila:

Probale smo u nastavku da se vratimo u odbrambenu formaciju, koja nam je dala rezultate u prethodne dve utakmice. U tome smo uspele u većem delu ovog perioda igre. Sveli smo rivala na samo 11 golova, nismo uspele da stignemo do pobede, ali to je način igre kojem moramo da težimo. Moramo da igramo fajterski od prvog do poslednjeg minuta, bez oscilacija”.

Vremena za odmor nema, jer rukometašice Budućnosti, već 23. januara očekuje novo iskušenje u elitnom takmičenju, a u glavni grad Crne Gore dolazi danski Odenze, koji je u minulom kolu, na svom parketu, odigrao nerešeno sa aktuelnim šampionom Evrope, ekipom Đera.

Mesecima smo trenirale bez utakmica, a onda smo bukvalno preko noći ušli u ubitačnu seriju od tri izuzetno jaka duela za desetak dana. Nemamo dovoljno rukometašica u rotaciji, pa su padovi u igri donekle razumljivi. Novo iskušenje nas čeka već u subotu. Nememo vremena da se odmorimo i osvežimo, ali očekujem od devojaka koje vodim da odigraju fajterski od prvog do poslednjeg minuta, jer je to jedini način da se suprotstavimo izuzetno kvalitetnoj ekipi Odenzea”.

Grupa A: Rostov 15, Mec 12, Bukurešt 11, Kristijanstad 10, Ferencvaroš 10, Esbjerg 6, Krim 5, Bitinghajm 3.

Grupa B: Đer 17, CSKA 15, Brest 14, Odenze 13, Budućnost 8, Valčea 4, Borusija 2, Podravka 2.

Podsećanja radi, po dve prvoplasirane ekipe će izboriti plasman u četvrtfinale, dok će ekipe koje budu na kotama tri, četiri, pet i šest, borbu za finalni turniru započeti od osmine finala.