Radnički golom u finišu pobedio Crvenu zvezdu

Rukomet 21. nov 202120:03 0 komentara
RK Radnički Kragujevac

U jedinom meču odigranom u nedelju u rukometnom šampionatu Srbije Radnički je slavio na gostovanju Crvenoj zvezdi.

U okviru desetog kola prvenstva, Radnički je do pobede došao rezultatom 29:28 (16:18).

Imala je Crvena zvezda dva gola prednosti na poluvremenu, ali to nije bila dovoljna zaliha pred nastavak meča u kome je bolji bio Radnički i na kraju u neizvesnoj završnici došao do pobede.

Na pet minuta do kraja, golom Maričića iz kontre Crvena zvezda je prišla na gol zaostatka, a nakon toga je došla i do izjednačenja preko Đurovića koji je pogodio sa leve strane na tri i po minuta do kraja.

Gol za pobedu, 32 sekunde pre kraja dao je Stanojev. Pokušao je Petrović da donese Zvezdi bar izjednačenje, ali nije bio precizan, njegov šut sa oko devet metara otišao je pored gola.

Sa deset golova Stefan Stanojev je predvodio Radnički, dok je Miloš Barudžić dodao sedam pogodaka.

U ekipi Crvene zvezde najbolji je bio Viktor Matičić sa 11 golova.

Radnički iz osam odigranih mečeva ima pet pobeda, Crvena zvezda je odigrala meč više, a doživela je šesti poraz – treći u nizu.