Remi u Beranama posle trilera, ubedljivi Budvani

Svetozar Janičić

Kompletirano je 12. kolo šampionata Crne Gore u rukometu, a u poslednja dva meča, Budvanska rivijera je pobedila Mornar sa 35:17 (18:5), dok su Komovi i Berane u jednom od derbija odigrali nerešeno – 21:21 (9:10).

Sjajna meč su odigrali Komovi iz Andrijevice i ekipa Berana. Vodila se velika borba za svaku loptu, za svaki pedalj terena, a na kraju, rezultat je realan epilog duela. Berenci su bolje počeli meč, pa su tokom prvog poluvremena vodili sa 7:3 i 8:4, ali je na kraju ovog perioda igre na semaforu pisalo 10:9 za Berane.

U nastavku se igralo po principu gol za gol. Komovi su u jednom trenutku pobegli na 20:18 i 21:19, ali je ekipa Berana stigla do izjednačenja. Na kraju, momci iz Andrijevice su imali i malo sreće jer Nemanja Đurašković nije uspeo da realizuje sedmerac.

Najefikasniji u sastavu Komova, bili su Zoran Elezović, Slobodan Zonjić i Milija Kastratović sa po četiri gola. Kod Berana, raspoloženi za igru u napadu, bili su Nemanja Đurašković sa sedam, Filip Marsenić sa pet i Luka Došljak sa četiri gola.

Budvani su odigrali sjajno protiv Barana, dominirali su od prvog do poslednjeg minuta, a krajnji rezultat, najbolje ilustruje dešavanja na parketu. Najefikasniji u sastavu Budvanske rivijere koja je na poluvremenu vodila sa 18:5, bili su Đorđo Peruničić i Danilo Pajović sa po sedam, Vojislav Vukić sa šest i Nebojša Lakić sa četiri gola. Kod Mornara, bolji od ostalih, bili su Luka Mrdak i Miloš Živković sa po četiri gola.

U subotu su odigrana dva meča. U derbiju, Partizan iz Tivta je na svom terenu pobedio Rudar sa 29:18, dok je Lovćen slavio protiv Danilovgrada sa 37:22.

U direktnom duelu za peto mesto koje vodi u mini ligu za prvaka, izabranici Dejana Stjepčevića, rukometaši Partizana, su posle jedne od najboljih partija u sezoni nadigrali Rudar iz Pljevalja.

Tivćani su na poluvremenu vodili sa 14:8, a zatim su ljubomorno čuvali stečeni kapital do kraja meča. Ostalo je još dosta do kraja prve faze takmičenja, ali je Partizan pobedom nad Rudarom napravio veliki korak ka plasmanu u mini ligu za prvaka.

Prevagu na tasu Tivćana, doneli su Veselin Drakulović sa osam, Vuk Mrvaljević i Nemanja Barac sa po šest, Bogdan Međedović sa pet golova. Kod Rudara, bolji od ostalih, bili su Dragan Jelušić sa šest, Luka Barjaktarevič sa pet i Filip Racković sa tri gola.

Cetinjani su protiv Danilovgrada sačuvali oreol nepobedivosti u dosadašnjem delu sezone, a pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka – 37:22 (20:6).

Najefikasniji u sastavu Lovćena, bili su Nemanja Drakulović i Petar Eraković sa po sedam, odnosno Slobodan Bulajić sa pet, Aleksa Perišić i Draško Kaluđerović sa po četiri gola. Kod Danilovgrada, bolji od ostalih, bili su Aleksa Jokić sa šest, odnosno Nikola Đurković i Vuksan Zmajević sa po četiri gola.

U ovom kolu, slobodna je ekipa Jedinstva iz Bijelog Polja.

Tabela: Lovćen 22, Budvanska rivijera 16, Berane 15, Komovi 15, Partizan 9, Rudar 8, Mornar 6, Danilovgrad 5, Jedinstvo je bez bodova.