SP: Crna Gora bolja od Irana, sledi Čile

Rukomet 14. jan 202319:32 0 komentara
RSCG/Stefan Ivanović

Izabranici Zorana Roganovića, rukometaši Crne Gore nisu klonuli duhom posle poraza od Španije na startu Svetskog prvenstva – 30:25. Maksimalno ozbiljno su pristupili duelu sa izabranici Veselina Vujovića, rukometašima Irana, pa su na kraju slavili sa 34:31 (19:16).

Najefikasniji u sastavu Crne Gore, bili su Miloš Vujović sa 10, Branko Vujović sa devet, Radojica Čepić sa četiri gola. Kod Irana, Sadegi je postigao sedam, a Noruzenhad i Orei po šest golova.

Popularni “lavovi” grizli su od prvog minuta, svesni da na planetarnoj smotri nema lakih rivala, svesni da mečevi protiv Irana i Čilea nose prefiks biti ili ne biti, kada je reč o plasmanu u drugu fazu takmičenja, u koju je neophodno preneti dva boda, kako bi Crna Gora ostala u igri za plasman u četvrtfinale, koje garantuje nastavak borbi za plasman na Olimpijske igre.

Crna Gora je uz sedam golova Miloša Vujovića, odnosno četiri gola i pet asistencija Branka Vujovića vodila protiv Irana sa 19:16. U nastavku meča, Iran je bio blizu, imao je minus od dva gola, pretio je da može da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali se sa takvim epilogom nije složio fenomenalni Nebojša Simić, koji je skinuo nekoliko zicera, prikupio 16 odbrana, omogućio nekoliko laganih golova iz tranzicije, dragocenu pobedu.

Crna Gora u poslednjoj rundi igra protiv Čilea, dok će Iran odmeriti snage sa selekcijom Španije. Grupa u kojoj se nalaze Crna Gora, Španija, Iran i Čile, ukršta sa grupom u kojoj su Francuska, Slovenija, Poljska i Saudijska Arabija.

U ostalim mečevima, koji su odigrani 14 januara, sa početkom u 18 časova, Francuska je posle Poljske, savlada i Saudijsku Arabiju sa 41:23. Brazil je posle poraza od Švedske, pobedio Urugvaj sa 35:24, dok je Portugalija, posle poraza od Islanda, pobedila Južnu Koreju, koja je u prvoj rundi poražena od Mađarske. Portugalci su slavili sa 32:24.