SP: Poljska umešno kaznila promašaje Crne Gore

Rukomet 13. dec 202117:01 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Rukometašice Crne Gore poražene su u poslednjem meču na Svetskom prvenstvu od Poljske sa 33:28 (16:9). Popularne „lavice“ odigrale su poslednji, isto kao i prvi meč protiv Slovenije. Promašile su dvadesetak zicera, a kazna je bila brutalna.

Najefikasnije u sastavu Crne Gore, bile su Đurđina Malović i Tatjana Brnović sa po pet, odnosno Dijana Ujkić i Ivona Pavićević sa po četiri gola. Prevagu na tasu Poljske, donele su Adrijana Pišček sa 19 odbrana, Aleksandra Rosijak sa sedam, Romana Roščak sa šest i Magda Balsam sa pet golova.

Crna Gora nije dobro počela meč protiv Poljske. Tačnije rečeno, energija je bila na željenom nivou, ali su popularne „lavice“, kao protiv Slovenija na startu Svetskog prvenstva napravile dosta grešaka u napadu, promašeni ziceri su se nizali kao na filmskoj traci, a isto tako i kazne sa druge strane, pa je Poljska na poluvremenu vodila sa 16:9, uz 11 odbrana Adrijane Pišček.

U nastavku meča, očekivala se reakcija Crne Gore, ali je utakmica nastavljena po istoj matrici. Izabranice Bojane Popović su lako stvarale zicere, ali je Adrijana Pišček ličila na hobotnicu ispred gola. Do kraja meča, Crna Gora je uspela da stigne do časnog poraza.

Podsećanja radi, u četvrtfinalu će snage odmeriti Danska i Brazil, odnosno Španija i Nemačka. Ostala dva četvrtfinalna para, biće poznata posle duela između Francuske i Rusije, odnosno Holandije i Norveške, te Švedske i Rumunije.