SP u Egiptu: Makedonci u drugoj fazi, Rusi jaki za Koreju

Rukomet 18. jan 202117:58 0 komentara
Rukomet Makedonija - Čile
Reuters, Mohamed Abd El Ghany

Rukometaši Severne Makedonije savladali su Čile rezultatom 32:29 i na taj način ušli u drugu fazu Svetskog prvenstva, koje se igra u Egiptu.

Poslednji meč G grupe doneo je zanimljivu i prilično stresnu utakmicu za Makedonce, koji su posle dva teška poraza na startu (-12 od Švedske i -19 od Egipta), imali imperativ pobede.

Trijumf Makedonaca stigao je tek u drugom poluvremenu, jer su Čileanci prvih 30 minuta rešili u svoju korist (17:16). Serijom od 5:1 sredinom drugog dela igre, Severna Makedonija je došla do mirnije završnice i konačne pobede.

Blistao je među stativama golman Nikola Mitrevski sa 12 odbrana, a dva sedmerca zaustavio je njegov kolega Tomovski.

Legendarni Kiril Lazarov je u 40. meču na Svetskim prvenstvima postigao osam golova, dok su Nikola Kosteski i Žarko Peševski dodali po pet pogodaka. U selekciji Čilea Kabelos, Fojhtman i Salinas postigli su po sedam golova.

U narednoj fazi SP, Severna Makedonija će igrati u H grupi, u kojoj su još selekcije Slovenije, Belorusije i reprezentacija Rukometnog saveza Rusije. Čile će učestvovati u tzv. Prezident kupu.

Rusi su u svom poslednjem meču u grupi savladali Južnu Koreju rezultatom 30:26. Do druge pobede u grupi došli su posle odlične igre u drugom poluvremenu, kojeg su dobili rezultatom 15:11.

Najbolji strelci u pobedničkom timu bili su Pavel Andrejev i Dmitrij Kornev sa pet, dok je Dmitrij Žitnjikov dodao četiri gola. U selekciji Južne Koreje Kim Đijun je postigao osam golova.