Rukometašice se držale 18 minuta, ubedljiv poraz od Rusije

Rukomet 7. dec 202121:55 > 22:06 3 komentara
Bregar
rss.org.rs

Rukometašice Srbije izgubile su od Rusije sa 32:22 (15:9) u utakmici poslednjeg kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Španiji.

U prethodna dva kola, Srbija je savladala Poljsku i Kamerun, pa je osigurala prolaz u glavnu rundu, gde je sada čekaju okršaji sa olimpijskim šampionom Francuskom, te sa Crnom Gorom i Slovenijom.

Meč sa Rusijom bio je značajan jer se bodovi prenose u drugu fazu, a iz novoformirane grupe od šest ekipa, samo dve prolaze u četvrtfinale.

Kratko se držala ekipa Uroša Bregara. Već u desetom minutu pivotmen Marija Petrović dobila je direktan crveni karton jer je laktom udarila protivničku igračicu. Jeste Srbija povela sa 9:8 lobom Aleksandre Stamenić u 18. minutu, ali zatim do poluvremena nije postigla nijedan gol, pa su Ruskinje vodile sa 15:9 posle trideset minuta igre.

Sve dileme u vezi sa pobednikom rešene su već početkom drugog poluvremena, kada se Rusija odlepila na +9, a Srbija je doživela još jedan peh do kraja – Jovana Kovačević povredila je lakat sredinom drugog poluvremena i nije se vraćala na parket.

Najefikasnije kod Srbije bile su Tamara Radojević i Jovana Stoiljković sa po četiri pogotka, dok su po tri upisale Nataša Lovrić i Jovana Jovović.

Kod Ruskinja su najzapaženije bile Julija Mangarova sa sedam, i Antonina Skorobogatčenko i Jekaterina Iljina sa četiri gola.

Tok meča:

Posle tvrdog početka, odbrane su popustile, a posle deset minuta Rusija je vodila 5:4. Tada je pivotmen Marija Petrović dobila direktan crveni karton zato što je laktom udarila protivnicu.

Postigla je Srbija gol s igračem manje, drugi pogodak Stoiljković za 5:5, ali greške u dodavanju su potom koštale Srbiju – Markova je realizovala kontru za 7:5.

Brzo se Srbija vratila u igru preko novog gola Stoiljković i pogotka Liščević u polukontri posle odraza obema nogama (8:8). Usledio je dobar napad i lob Stamenić sa levog krila, vođstvo Srbije i tajm aut Rusije posle 18 minuta.

Ruskinje su se probudile posle minuta odmora, dva gola s krila, Stamenić je promašila zicer na -1, a rivalke su vodile 11:9. Imala je Stamenić još jednu šansu za gol, uletela je s krila pod velikim uglom, ali Kaplina opet brani.

Na drugoj strani Gorškova pogađa s krila za 12:9, prvi put Ruskinje na +3. Nije imala Srbija nikakvu ideju u napadu, a na drugoj strani su Ruskinje uvećavale prednost (15:9). Punih 12 minuta Srbija nije dala gol.

Srbija jeste brzo prekinula post, ali je Rusija još brže uvećavala prednost, pa je posle 35 minuta bilo 19:10.

Ulazak Jovane Jovović trgao je Bregarov tim, dala je mlada Jovović tri gola, a Srbija je prišla na -6 (21:15). Sredinom drugog poluvremena lakat je povredila Jovana Kovačević, još jedna loša vest za Bregarov tim, a Ruskinje su se opet odlepile na devet golova razlike.

Ostatak meča bio je formalnost, Ruskinje su lagano privele kraju duel i došle do ubedljivog trijumfa.

Grupa 1: Francuska i Rusija po četiri, Srbija i Slovenija po dva, Crna Gora i Poljska su bez bodova.

Grupa 2: Nemačka i Danska sa po četiri boda, Mađarska i Južna Koreja po dva, Češka i Kongo bez bodova.

Grupa 3: Španija i Brazil sa po četiri, Japan i Argentina po dva, Hvratska i Austrija  bez bodova.

Grupa 4: Norveška četiri, Holandija i Švedska po tri, Rumunija dva, Kazahstan i Portoriko bez bodova.

Šampionat se nastavlja 8. decembra, a snage će odmeriti: Češka – Južna Koreja, Hrvatska – Argentina, Brazil – Austrija, Nemačka – Kongo, Španija – Japan, Danska – Mađarska.