Ubedljiva Vojvodina, Metaloplastika bez greške

RK Vojvodina, RK Nexe
SEHA Gazprom League

Vojvodina i Metaloplastika i dalje imaju maksimalan učinak u plej ofu šampionata Srbije u rukometu. Novosađani su savladali Radnički iz Kragujevca 35:25, dok je Metaloplastika lako na gostovanju pobedila Dubočicu 35:29.

Sve dileme Vojvodina je rešila u prvom poluvremenu, koje je dobila 18:12. U nastavku su samo još uvećali prednost. Blistao je Rađenović, koji je dao devet golova iz devet šuteva. Među gostima se istakao Vuković sa sedam pogodaka.

Poput Vojvodine Metaloplastika je prelomila susret u prvih pola sata, koje je dobila 19:11. Domaći su u nastavku samo ublažili poraz. Vorkapić je bio najefikasniji sa devet golova,Todorović je dao osam, a Srđanović i Pisarić sedam puta su se upisali među strelce. Kod domaćih Vojvodić, Atanasković, Nikolić i Cvetković su dali pet golova.

Vojvodina i Metaloplastika vode na tabeli sa osam bodova. Prvi pratilac Partizan ima četiri boda i meč manje.