Rukometašice ispustile olimpijske šampionke!

Rukomet 11. dec 202117:50 > 20:03 6 komentara
rukometašice Srbije
rss.org.rs

Rukometašice Srbije ostale su bez šansi za plasman u četvrtfinale na Svetskom prvenstvu, pošto su izgubile od Francuske sa 22:19 (9:12).

Ekipa Uroša Bregara je prvo poluvreme završila izvanredno, serijom 6-0 za vođstvo 12:9. Međutim, brzo su Srpkinje to prosule, jer su Francuskinje odgovorile sa 4-0 na startu drugog poluvremena.

Međutim, Srbija je opet preokrenula, kao što je učinila i u prvom poluvremenu. Čak pet napada je Srbija imala da se odlepi na +2, nije uspela da ih realizuje.

Briljantna Jovana Risović činila je čuda na golu, skidala zicere, ali napad Srbije bio je previše inertan u tim trenucima, tj. sve od sjajnog loba Lišćević za 18:17 u 51. minutu. Poslednju priliku Srbija je imala pri zaostatku 19:18, ali tada je Radojević promašila sedmerac.

Na drugoj strani je Zadi pogodila sa sedam metara, a Francuska je privela utakmicu kraju.

Najefikasnija kod Srbije bila je Tamara Radojević sa pet golova, Jovana Stoiljković dodala je četiri, a Liščević, Petrović i Stamenić po dva. Za Francusku je Zadi dala šest golova.

U poslednjoj rundi, ekipa Uroša Bregara sastaće se sa Slovenijom, u ponedeljak od 18 časova, ali već je poznato da Francuska i Rusija idu u četvrtfinale.

Tok meča:

Odličan početak Srbije: Stamenić je iznudila sedmerac, a Radojević ga je realizovala, da bi posle dobre odbrane Lišćević na drugoj strani uskočila na pivota i dala gol za 2:0.

Brzo se Franuska vratila posle jednog napada na pivota, te kontrom posle olako izgubljene lopte Liščević (2:2). Još jedna tehnička greška, ovaj put Stoiljković, i kazna u kontri za 3:2, pa još jedna kontra za 4:2.

Pino je dala gol sa sedmerca za 5:2, pre nego što je Stoiljković prekinula niz od pet golova rivalki (5:3). Risović je skinula zicer, Srbija sa sedmerca smanjila na 5:4, a onda je Kojić promašila iz izgledne pozicije za potencijalno izjednačenje.

Držala je Stoiljković neko vreme Srbiju na -2, ali se ekipe Uroša Bregara presporo vraćala u odbranu, te je posle 17 minuta bilo 9:6 za Francusku. Gol sa krila Stamenić i napokon jedna kontra i Srbije – Janjušević smanjuje na 9:8.

Usledio je višeminutni post na obe strane, koji prekida Radojević lepim prodorom za 9:9. Risović je blistala na golu Srbije, skinula je dva zicera, a golom Vukajlović Srbija dolazi do prednosti – 10:9.

Risović je nastavljala da dominira, odbranila je i sedmeras Pino, a Stamenić sa krila pogađa za 11:9. Pogađa i Marija Agbaba, pa Srbija serijom 6-0 završava poluvreme (12:9).

Mukotrpno je Srbija izgradila prednost, ali je sve prosula za samo dva minuta. Dve izgubljene lopte i tri gola Francuskinja za 12:12. Morao je brzo Bregar da istroši tajm aut, Francuskinje su i povele, a onda je Petrović prekinula post Srbije za 13:13.

Dozvao se Bregarov tim sebi posle tog gola, da bi posle pogotka Lovrić bilo 16:15 za Srbiju u 42. minutu. Igralo se tvrdo, a Srbija je pri vođstvu 17:16 imala dve lepe prilike za +2, ali je Petrović ispala lopta, da bi Lovrić promašila s desnog krila.

Francuskinje su izjednačile, ali Liščević uzvraća maestralnim lobom za 18:17 u 51. minutu. Risović u kontri skida čisti zicer, ali Srbija ne koristi ni petu priliku za +2, pa Zadi izjednačuje u polukontri na 18:18.

Izuzetno su stegnute bile Srpkinje u napadu, sviran je pasivan napad, a Risović skida još jedan zicer, ovoga puta Valentini. Ni Risović nije bila svemoguća, Srbija je bila inertna u napadu, a Francuskinje su ovoga puta dale gol iz kontre za 19:18, preko Nokandi.

Došla je Srbija do sedmerca, ali je Radojević promašila. Na drugoj strani Zadi nije ponovila istu grešku, pogađa sedmerac za 20:18. Konačno, posle nekoliko minuta bez gola, Petrović pogađa mrežu za 20:19, ali tada je već bilo kasno za preokret.