Poraz rukometašica od Holandije

Rukomet 7. okt 201621:37 > 21:42
Getty Images/Alex Grimm

Rukometašice Srbije poražene su u drugom meču na pripremnom turniru u Ajndhovenu. Dan posle pobede nad trećim timom sveta Rumunijom, naše reprezentativke su izgubile od domaćina Holandije 31:29.

Vicešampionke sveta i četvrte sa Olimpijskih igara u Brazilu su imale pet golova prednosti na poluvremenu (16:11), ali su izabranice Dragice Đurić prižila sjajan otpor u nastavku meča i stigle do egal završnice.

Srbiju je sa 12 golova predvodila Katarina Krpež Sležak, dok je za domaćina sedam postigla Maleštajn.

Odigrale smo jako tešku i napornu utakmicu. Holanđanke su vrlo ozbiljan tim. Jako dobro trče iz odbrane u kontru. To nam je uglavnom bio problem. U prvom poluvremenu nismo uspeli da nađemo dobitnu kombinaciju u odbrani. U drugom delu je bilo bolje tako da smo poluvreme dobili sa dva gola. Jako korisna utakmica. Možemo izvući mnogo pouka. U subotu nas čeka Holandija B. Očekujem tešku utakmicu – fizički. Devojke su umorne. Mi smo oba meča odigrali sa istim sastavom, dok druge selekcije kombinuju. Biće teško, ali potrudićemo se da pobedimo„, rekla je selektorka Đurić.

Srpkinje u trećem meču igraju sa B timom Holandije u subotu od 13:30 časova.