Prvenac Visle u LŠ, šest golova Vujina

Vesti rukomet 9. nov 201620:05 > 20:09
Getty Images/Juergen Schwarz

Rukometaši Visle savladali su Kil 24:22, u prvom meču šestog kola EHF Lige šampiona.

Domaćin je predvođen Šimeom Ivićem sa šest golova preokrenuo vođstvo Nemaca sa poluvremena.

Po tri gola dali su Mihal Dašek i Valentin Jonea, za prvu pobedu poljskog tima u Grupi A ove sezone. Na golu je blistao Rodrigo Korales sa devet odbrana.

S druge strane, Marko Vujin je sa šest golova predvodio Kil u trećem porazu kojim je nemački tim napravio korak unazad u borbi za prvo mesto koje vodi direktno u četvrtfinale takmičenja.

Vujin je smanjio na 23:22 u poslednjem minutu, ali je Lovro Mihić desetak sekundi pre kraja stavio tačku na meč za prvu pobedu nad Kilom posle 11 godina.

Kil ima skor 3-3, zaostaje dve pobede za liderom Barselonom, a po jednu za PSŽ i Vespremom, koji imaju po meč manje.

S druge strane, Visla se ovim trijumfom uz raniji bod uključila u borbu za poziciju koja vodi u osminu finala.

Kil u sledećem kolu dočekuje zemljake Flensburg, dok Visla čeka poslednjeplasirani Kadeten.