SRLS: Vojvodina sigurna, novi poraz Partizana

Vesti rukomet 11. feb 201723:19 > 23:23
Getty Images/Alex Grimm

Posle dvomesečne pauze u subotu je nastavljeno takmičenje u rukometnoj Superligi Srbije. Odigrano je pet mečeva, a pobede su ostvarili Vojvodina, Dinamo, Metaloplastika, Spartak i Rudar.

Aktuelni šampion Vojvodina je u lokalnom duelu protiv Jugovića lako upisao sedmi trijumf u nizu u prvenstvu – 39:26, uz osam golova Miloša Obrovića i 7 Miloša Grozdanovića. U ekipi iz Kaća najefikasniji je bio Nikola Vrgović sa 5 pogodaka.

Partizan je u neizvesnom meču u dvorani na Banijci izgubio od Dinama iz Pančeva sa 29:28. Crno-beli su u 52. minutu vodili sa 27:26, ali su do kraja utakmice postigli još samo jedan gol, što su gosti iskoristili i četvrtim trijumfom u poslednjih pet mečeva na drugom mestu izjednačili sa Crvenom zvezdom, koja u nedelju u poslednjoj utakmici ovog kola gostuje Šamotu u Aranđelovcu.

Tamiš su predvodili Ivan Distol i Miloš Barundža sa po 5 golova, a kod crno-belih Darko Stevanović je upisao 7 pogodaka.

Metaloplastika je u Šapcu posle 15:12 na poluvremenu u nastavku meča stigla do ubedljivog trijumfa protiv Požarevca 33:22, Spartak je u Subotici bio bolji od Sloge sa 37:30, dok je Rudar u Velikoj Plani savladao Moravu sa 27:24.

Vojvodina je lider prvenstva sa 27 bodova, Dinamo i Crvena zvezda imaju po 25, Spartak 21, Sloga i Šamot po 17, Rudar, Metaloplastika i Partizan po 13, Požarevac 9, Morava 8 i Jugović 2.