SRLS: Kiks Vojvodine, Zvezda korak bliža

Vesti rukomet 8. apr 201720:57 > 22:04
SK

Rukometaši Vojvodine remizirali su Dinamom 24:24 u 2. kolu plej-ofa Superlige Srbije, što je iskoristila Crvena zvezda i pobedom protiv Sloge 30:25 smanjila zaostatak za liderom.

Novosađani su u drugih 30 minuta uspeli da stingu četiri gola minusa sa poluvremena, ali ne i da upišu trijumf protiv odlične ekipe iz Pančeva.

Crveno-beli su na uvek teškom gostovanju u Požegi kontrolisali dešavanja na terenu, pogotovo u drugom poluvremenu, i sada imaju 6 bodova manje od aktuelnih šampiona iz Novog Sada.

Spartak je u Aranđelovcu pobedio Šamot sa 26:25 (12:12).

Plej-of tabela

Vojvodina 20, Crvena zvezda 14, Dinamo 11, Spartak Vojput 10, Sloga 8, Šamot 8.

U 2. kolu plej-auta Superlige Morava je u Velikoj Plani savladala Partizan sa 31:29, Jugović je u Kaću bio bolji od Požarevca sa 27:24, dok je Rudar u petak u Kostolcu pobedio Metaloplastiku sa 34:24.