Ademar ubedljiv, Kuenka želi u Evropu

Rukomet 29. apr 201721:16 > 21:28
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Ademar Leona savladali su na svom terenu Benidorm u 27. kolu španske lige 33:22, a ekipa Kuenke u neizvesnom meču pobedila je Bidasou Irun 34:33 i došla na peto mesto koje vodi u EHF Kup.

Ademar je opravdao ulogu favorita i već posle prvih 30 minuta rešio pitanje pobednika (16:11).

U nastavku je drugoplasirana ekipa nastavila u istom ritmu i ovoga puta sa gol ubedljivija bila u drugom poluvremenu (17:11) što joj je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf.

Ademar je posle 27 kola ubedljivo drugi sa 45 bodova dok eje Benidorm 13. sa 18.

U izuzetno bitnom meču za mesto koje vodi u evropska takmičenja ekipa Kuenke je posle velikog preokreta savladala Bidasou na gostovanju.

Domaća ekipa je imala prednost na poluvremenu 18:13, međutim u drugom delu igre Kuenka je zaigrala znatno bolje i do kraja meča uspela da preokrene i ostvari važan trijumf.

Kuenka sada ima 28 bodova, bod više i utakmicu više od šestoplasirane Anaitasune, dok je Bidasoa na 11. mestu sa 21 bodom.

U ostalim mečevima 27. kola Morazo Kangas je savladao Vilja de Arandu na strani 31:28, rukometaši Puene Genila bili su bolji od Gvadalahare 30:29, a trećeplasirana La Rioha pobedila je Huesku 31:24.