F4: Podgoričanke bez finala, Đer nadigrao Budućnost

Rukomet 6. maj 201716:57 > 17:01
Jeff Gross/Getty Images

Rukometašice Budućnosti nisu uspele da se plasiraju u finale Lige šampiona. U polufinalu, na finalnom turniru u Budimpešti ekipa iz Podgorice poražena je od Đera sa 26:20.

Kristina Neagu je postigla 7, Katarina Bulatović 6, a Dragana Cvijić dva gola za Budućnost. S druge strane u ekipi Đera Anita Gorbic je postigla 9, Kornela Grot 5, a Taleksa Amorim 4 gola.

Nije počelo dobro kada je Budućnost u pitanju. Odbrana Đera je bila granitna. Mađarice su zatvorile Neagu i Bulatović, lopta nije mogla na liniju, nije mogla na krilo. Pokušaji iz daljine bili su lak plan za na golu raspoloženu Norvežanku Kari Grimzbo. S druge strane, Đer je u napadu lako dolazio do gola, briljirala je Brazilka Amorim, pratila je u stopu Gorbic, a probudila se i Kristina Neagu – tri gola, jedno isključenje na njoj, i dva napada za izjednačenje. Propuštene prilike Budućnosti su kažnjenje. Đer je pobegao na plus pet 10:5.
Adžić je pokušavao tajm autom, izmenama, da pronađe sastav koji će Budućnost vratiti u meč. Međutim, Podgoričanke su, ne računajući Neagu, delovale nemoćno. Kada se činilo da Mađarice sigurnim koracima grabe ka finalu kao i prošle godine, probudila sa Katarina Bulatović, odbrana je postala daleko agresivnija i bolja, pa je Budućnost na osnovu svega viđenog u prvom poluvremenu na odmor otišla sa prihvatljivim minusom od tri gola – 12:9. Neagu je postigla 5, Bulatović 4 gola. S druge strane, prednost Đeru donele su Gorbic sa 4, Amorim i Borič sa po 3 gola.

S obzirom da Budućnost za devet minuta igre u drugom poluvremenu nije uspela da postigne ni jedan gol, bilo je jasno da od plasmana u finale neće biti ništa. Đer je pobegao na 15:9, atmosfera u dvorani je dostigla tačku usijanja, Grimzbo je branila kao u transu. Za navijače Đera vreme je išlo sporo, a za one koje su želeli pobedu Budućnosti isuviše brzo.
Sve je bilo jasno na nešto više od pet minuta pre kraja. Neagu je pogodila prečku i stativu, Katarina Bulatović zicer, Đer je vodio sa 23:17 i već tada je slavlje navijača Đera moglo da počne. Đer će u finalu igrati sa boljim iz duela Vardar vs Bukurešt, dok će Budućnost sa poraženom ekipom igrati za treće mesto.

Podsećanja radi, Đer je i prošle godine u polufinalu slavio protiv ekipe iz Podgorice koja je dva puta bila šampion Evrope, 2012. i 2015. godine

Rukometašice Budućnosti posle dosta oscilacija tokom cele sezone, mogu da budu zadovoljne plasmanom na finalni turnir Lige šampiona, što je svakako ogroman uspeh.