Ponovo pala Rumunija, Srbija sve bliže EP

Rukomet 7. maj 201721:31 > 21:33
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Rumuniju u Kragujevcu sa 27:22 (16:13), u četvrtom kolu druge grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj naredne godine.

Ekipa Jovice Cvetkovića je tako ponovo bila bolja od Rumunije, pa je preuzela prvo mesto u grupi sa šest bodova, pošto su Belorusija i Poljska remizirali – 27:27.

Srbija ima bod više od Belorusije i dva više od Rumunije, dva kola pre kraja. Naredni meč Srbija igra 14. juna kada dočekuje Poljsku, a potom četiri dana kasnije gostuje Belorusiji.

Najefikasniji u drugoj pobedi nad Rumunijom bio je Darko Đukić sa pet golova, Petar Đorđić postigao je 4, a Šešum, Petar Nenadić, Zelenović i Marković po 3 gola. Na drugoj strani, Onejekve je bio strelac 4 puta.

U duelu sa Rumunijom Srbija je kontrolisala igru i rezultat tokom svih 60 minuta, a blistao je golman Vladimir Cupara.

Rumunija nijednom tokom utakmice nije vodila i to pokazuje koliko je dobar meč odigrala Srbija. Posebno dobru igru domaći tim prikazao je u većem delu prvog poluvremena kada je vodio sa 15:9.