Bosna i Hercegovina ostala bez plasmana na EP!

Vesti rukomet 17. jun. 201721:58 > 22:16
Getty Images/Alex Grimm

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo naredne godine pošto je poražena u poslednjem meču kvalifikacija.

BiH je pobeda protiv Austrije u gostima vodila na šampionat u Hrvatsku, ali je domaćin posle preokreta u finišu ipak slavio sa 34:32 (17:17).

Gosti su u najvećem delu utakmice imali kontrolu i delovalo je da će uspeti da naprave podvig i dođu do velike pobede, ali su ipak poklekli u finišu, a odlučila je serija 5-0 kojom je Austrija od 23:25 stigla do 28:25.

Austrija takmičenje u grupi 3 završava na drugom mestu sa 6 bodova iza neprikosnovene Španije sa 12, dok je BiH ostala na četiri boda na trećem mestu.

Austrija je bolje otvorila duel, brzo je povela sa 5:2, ali od tog trenutka, pa sve do 45. minuta mnogo bolji tim na parketu bila je Bosna i Hercegovina.

Brzo su gosti preuzeli vođstvo, imali su u nekoliko navrata +3, ali je na poluvremenu bilo nerešeno 17:17.

I u nastavku meča Bosna je konstantno vodila, ali nije uspela da se odlepi i brutalno je kažnjena u finišu meča.