EP U19: Srbija do prvog trijumfa i 15. mesta

Rukomet 5. avg 201713:59 > 14:05
Getty Images/Alex Grimm

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu u Sloveniji pobedom nad selekcijom Makedonije 24:21 i tako osvojila 15. mesto.

Juniorke Srbije su posle neizvesnog prvog poluvremena u kom su Makedonke konstantno dolazile do izjednačenja, otišle na pauzu sa dva gola prednosti ( 12:10).

I drugo poluvreme je proteklo u znaku velike borbe, Makedonke su odigrale sjajno u odbrani, ali su izabranice selektora Dušana Savića ipak iskoristile šansu da na Evropskom prvenstvu u Celju upišu prvi trijumf.

Srbiju je do pobede predvodila Sandra Radović sa pet postignutih golova, dok su po četiri dale Baksa, Cvijićeva i Stamenićeva.

U redovima makedonske selekcije Božinovska je postigla sedam golova, dok je Gramatova pet puta bila precizna.

U meču za 13. mesto snage će odmeriti selekcije Hrvatske i Portugala.