Asobal: Barselona po običaju

Rukomet 13. sep 201722:34 > 22:35
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Barselone pobedili su Bada Uesku rezultatom 23:17 u drugom kolu Asobal lige i tako upisali drugi trijumf u prvenstvu.

Domaći tim je bolje ušao u utakmicu, čak je vodio 3:2, ali je aktuelni šampion Španije napravio seriju 4:0 do 15. minuta i preokrenuo utakmicu. Već na poluvremenu, katalonski klub je imao sigurnu prednost, a potom ga je samo održavao do kraja susreta.

Barselonu je do trijumfa predvodio Kamil Sipržak sa pet golova, a po tri su dodali Aitor Arinjo, Valero Rivera, Timoti N‘Gisan i Jure Dolenec.

Na drugoj strani, istakao se Eloj Feles sa četiri pogotka.

Barselona na čelu tabele ima četiri boda, isto kao i Ademar Leon, dok je Ueska na šestoj poziciji sa dva boda.

U drugoj utakmici dana, Ademar Leon je sa 24:23 slavio protiv Liberbank Enkantade. Junak tog trijumfa bio je Alehandro Kostoja Rodriges sa osam golova, a u poraženom timu isti broj je postigao Francisko Havijer Kastro Penja.