Pobede rukometaša Zameta, Metalca i Poreča

Vesti rukomet 30. sep 201721:17 > 21:20
Getty Images/Alex Grimm

Tri duela rukometne Premijer lige Hrvatske odigrana su u subotu, a slavili su Zamet, Metalac i Poreč.

Zamet kao gost sa 29:25 (15:14) savladao Varaždin i osvojio prva dva boda u novoj sezoni. Neizvesno je bilo u prvom poluvremenu, ali sredinom drugog dela meča igrači Zameta uspeli su da slome otpor domaćina i dođu do pobede. Gol Marina Kružića u 41. minutu meča doveo je Zamet na tri gola prednosti od čega se Varaždin nije oporavio do kraja susreta. Čak deset golova za Zamet postigao je Damir Vučo, Kružić je dodao šest. Najbolji u timu Varaždina bio je Bruno Vili Zobec sa šest golova.

Metalac je na svom parketu bio bolji od Umaga 26:22 (11:12) u meču punompreokreta. U prvom poluvremenu rezultat je uglavnom bio izjednačen, a na poluvremenu je gol prednosti imao Umag. Deset minuta pre kraja meča, Metalac je došao do vođstva od 23:21, a Umag je u narednih sedam minuta uspeo da postigne samo jedan gol i meč je bio praktično rešen u korist domaćina koji je sa osam golova do trijumfa predvodio Marko Jurakić. Najbolji strelac Umaga bio je Tomislav Severac koji je postigao šest golova.

Poreč je sa 22:20 (11:8) savladao Karlovac koji je u prvom kolu iznenadio Dubravu. Gosti su zabeležili bolji start, ali su se igrači Poreča brzo vratili u meč. U drugom poluvremenu je Poreč dolazio i do pet golova prednosti u nekoliko navrata, ali su gosti uspevali da održavaju manji zaostatak. Više od toga nisu mogli u ovom duelu. Poreč je čuvao golman Moreno Car koji je zabeležio 14 odbrana. Domagoj Smojverr je bio najbolji u napadu Karlovca sa pet golova.