Čelendž kup: Šamot i Konjuh deklasirali rivale

Rukomet 7. okt 201720:26 > 22:15
Getty Images/Alex Grimm

Srpski predstavnik u Čelendž kupu Šamot iz Aranđelovca savladao je londonski Kembridž rezultatom 43:21 u prvom susretu dvomeča prvog kola tog takmičenja. Predstavnik Bosne i Hercegovine Konjuh pobedio je Prodeftikos Papos sa Kipra rezultatom 39:15.

Već nakon prvog poluvremena sudija je mogao da odsvira kraj jer je Šamot vodio rezultatom 23:9. Srpski predstavnik je bez previše napora slomio otpor legije stranaca iz Londona (za Kembridž igraju igrači iz Portugala, Velike Britanije, Španije, Mađarske i Francuske).

U drugom poluvremenu „Šamoteri“ su spustili tempo i ponovo su bili znatno bolji od protivnika.

Na nivou naučne fantastike je mogućnost da Kembridž nadoknadi 21 gol zaostatka, a u drugom kolu srpskog predstavnika očekuje duel sa luksemburškim Brehemom.

Bosanskohercegovački predstavnik Konjuh bio je dominantnan protiv rivala sa Kipra pa će u revanš ući sa još većim zalogom od Aranđelovčana. Konjuh je savladao Prodeftikos Papos rezultatom 39:15, a u drugom kolu će se sastati sa izraelskim Ramat Hašaronom.