LŠ: PSŽ siguran, pet golova Vujina

Vesti rukomet 15. okt. 201721:16 > 21:18
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši PSŽ savladali su Olborg u gostima sa 33:26, u duelu petog kola Lige šampiona.

Francuski dim sada ima skor 4-1 na drugom mestu B grupe, dok je Olborg poslednji sa 1-4.

Gosti su već na poluvremenu imali šest golova viška, pa su u nastavku rutinski priveli posao kraju.

Uve Genšajmer postigao je 5, a Sander Sagosen 4 gola, dok je kod domaćina Jul-Lasen Engelbreht bio strelac šest pogodaka.

U istoj grupi Kelce i Vesrpem su odigrali nerešeno 32:32, pa je Vesprem prvi put ostao bez pobede, dok je Kelce na petom mestu sa 4 boda.

Ademar Leon je u C grupi bio bolji od Dinama u bukureštu sa 28:24 pa je rumunski tim poslednji sa 2 boda, a španski ima 4.

Po 6 golova postigli su Garsija i Vijera, a kod domaćina su po 5 puta pogodili Gavriloja i Deskat.

Na deobi prvog mesta u ovoj grupi su Elverum i Gorenje Velenje posle pobeda Elvruma rezultatom 29:28.

Tokom celog meča domaćin je bio bolji, a najbolji je bio Nikolaj Mel sa 5 golova, dok je na drugoj strani Nejc Cehte pogodio čak 9 puta.

U preostalim duelima Kil i Flensburg odigrali su nerešeno 20:20 u B grupi uz pet golova Marka Vujina, a Monpelje je savladao Sporting u gostima sa 33:29.