LŠ: Mec bolji od Budućnosti, pobeda Vardara

Vesti rukomet 21. okt. 201719:21 > 19:22
ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti doživele su poraz na gostovanju Mecu u trećem kolu Lige šampiona. Posle pobede na svom parketu nad nemačkim Bitinghajmom 32:24, usledili su porazi od Vajpersa u Norveškoj 29:19 i poslednji od Meca u Francuskoj sa 27:23.

Izabranice Dragana Adžića su bile ravnopravan rival u prvom poluvremenu. U jednom trenutku su vodile sa 9:8, a zatim su potpuno stale. Prvo poluvreme Mec je dobio sa 13:10, a sredinom drugog na semaforu je pisalo 19:11 i bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno.

U redovima Budućnosti, Itana Grbić i Đurđina Jauković postigle su po četiri gola za Budućnost, dok je na drugoj strani nabolja bila Kristina Laslo sa sedam pogodaka.

I pored poraza, Budućnost i dalje ima šanse da osvoji jedno od tri mesta koja vode u drugu, glavnu fazu Lige šampiona. Na ruku Podgoričankama ide i nešto bolji raspored u drugom delu, jer kod kuće čekaju Mec i Vajpers a gostuju Bitinghajmu.

U ostalim mečevima koji su odigrani u subotu veliko iznenađenje je priredio Rostov koji je u triler završnici dobio aktuelnog šampiona Evrope, Đer sa 23:22, dok je Vardar imao samo lakši trening na gostovanju Larviku.

Aktuelne vicešampinke Evrope su pobedile sa 31:19, a nejefikasnije su bile Andrea Penezić sa šest golova koliko je postigla i Sara Ristovski. Andrea Lekić je meč završila sa pet golova.