Silovit start i potom šetnja Srpkinja za osminu finala

Vesti rukomet 3. dec 201713:51 > 15:23
rss.org.rs

Rukometašice Srbije deklasirale su Kamerun sa 34:21 u drugom kolu D grupe Svetskog prvenstva i sada imaju skor od dva trijumfa, pošto su u prvom kolu bile još ubedljivije sa Kinom (43:23).

Ekipa Ljubomira Obradovića tako je na idealan način počela takmičenje, a sada dolaze ozbiljniji ispiti – prvi na redu u utorak od 18 časova, kada je suparnik domaćin Nemačka.

Srbija je već obezbedila plasman u osminu finala, i to u meču u kojem je čak 15 golova postigla u kontranapadima. Najefikasnije su bile Katarina Krpež-Šlezak i Sanja Radosavljević sa po šest pogodaka, dok je Marija Obradović dala pet golova.

Na drugoj strani najbolje su bile Jolande Bijolo i Lisa Belibi sa po pet golova.

Srbija je dobro otvorila meč i brzim kontranapadima preko krilne igračice Sanje Radosavljević došla do uvodnog vođstva 2:0.

U istom ritmu Srbija je nastavila i preko Krpež i ponovo Radosavljević povela 4:0. Srpkinje igraju sjajno i u fazi odbrane na startu meča, pa Kamerun nikako ne uspeva da dođe do gola.

Srpska krila Radosavljević i Krpež nastavljaju sa koriste brze kontre, pa Srbija posle 13 minuta vodi 9:0.

Prvi gol za Kamerun na meču viđen je iz sedmerca, a strelac je bila Ijolo. U narednim minutima, Kamerunke uspevaju da postignu još tri, a Srbija još četiri gola, pa je rezultat posle 20 minuta 13:4.

Do kraja prvog poluvremena Obradovićev tim je stekao dvocifrenu prednost i sa 20:9 ulazi u drugih 30 minuta.

Jasno je već tada bilo da je meč rešen. Kamerunke se zaigrale agresivnije, nisu se predavale, uspele su u jednom trenutku da učine zaostatak jednocifrenim, ali to je bilo sve – Srpkinje su ponovo dodale gas i rutinski privele meč kraju.