EP: Hrvatska se izvukla protiv Belorusa

Rukomet 18. jan 201822:08 > 22:10
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Hrvatski rukometaši pobedom nad Belorusijom rezultatom 25:23 započeli su drugu fazu Evropskog prvenstva čiji su domaćini.

Hrvati i Belorusi su vodili veliku borbu tokom celog susreta, a odluka o pobedniku pala je na početku poslednjeg minuta kada je Luka Cindrić golom zaustavio nalet rivala. Marko Kopljar je potom u samom finišu stavio tačku na trijumf svog tima.

‚Kauboji‘ su vodili tokom celog meča, u jednom trenutku su imali i pet golova prednosti, ali im to nije bilo dovoljno da uđu u mirnu završnicu. Belorusi se nisu predavali, konstantno su pretili, da bi pred poslednja dva minuta uspeli da izjednače na 23:23. Međutim, u napadu za novo izjednačenje napravili su faul u napadu, pa su Hrvati zabeležili prvu pobedu u zagrebačkoj „Areni“.

Po pet golova u timu Hrvatske imali su Marko Mamić i Luka Stepančić, dok se na drugoj strani istakao Andrej Jurjunok sa šest pogodaka.

Hrvatska sada ima četiri boda u grupi I, isto kao i Norveška, koja je ranije slavila protiv Hrvatske. Isti broj bodova imaju i Švedska i Francuska, s tim što one tek u subotu treba da započnu drugu fazu. Belorusija je ostala bez bodova.

U narednom kolu, hrvatski rukometaši u subotu igraju sa Norveškom, dok Beloruse dva dana kasnije očekuje susret sa Šveđanima.