EP: Španci ubedljivi protiv Makedonije

Rukomet 21. jan 201822:02 > 22:04
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Španije pobedila je ubedljivo Makedoniju 31:20 (15:6), u poslednjem meču nedeljnog programa šampionata Evrope u Hrvatskoj.

Furija je meč prelomila već u uvodnoj fazi, kada je povela 6:1, a povreda Kirila Lazarova dodatno je oslabila otpor makedonskom timu.

Španci sada imaju 4 boda iz tri utakmice, a slede im okršaji sa Slovenijom i Nemačkom, u kojima će se boriti za plasman u drugu fazu.

Ranije tokom dana Danska je praktično obezbedila mesto u polufinalu pobedom nad Nemačkom 26:25.

Španija je meč u Varaždinu počela koncentrisano i pvela 3:0 posle pet minuta, a posle jednog gola Lazarova ponovo su postigli tri pogotka, pa su u desetom minutu vodili 6:1, uz šest različitih strelaca.

Povreda prve makedonske zvezde napravila je veliki problem, jer Maritn Velkovski nije mogao da ga adekvatno zameni.

Makedonci su poslednji priključak imali u 19. minutu, kada je Manaskov smanjio na 8:5, ali su tada primili sedam vezanih golova, i meč je bio prelomljen.

Maksimalnih plus 13 Španija je imala devet minuta pred kraj posle gola Dujšebajeva za 27:14, a u finišu Makedonija je smanjila.

Eduardo Gubindo dao je šest golova za pobednički tim, a Sojanče Stoilov četiri za Makedoniju.

Šansa za ekipu Raula Gonsalesa i dalje postoji, ako u utorak i sredu pobedi Čehe, pa Dance, čime bi mogli da prestignu nordijsku selekciju. Španija za mesto u polufinalu mora da osvoji tri boda protiv Slovenaca i Nemaca u istim danima, a dalje bi išli i samo pobedom nad Nemačkom, ako Makedonija ne dobije oba meča.