EP: Francuzi su ipak sila, nova medalja za Trikolore

Rukomet 28. jan 201819:38 > 19:49
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, pošto je u borbi za treće mesto savladala Dansku 32:29.

Reprezentacija koja je dominirala poslednjih 10 godina svetskim rukometom, izazvala je sumnju u sopstvene mogućnosti i domete laganim porazom od Španije u polufinalu. Posebno u svetlu toga da su na poslednjih šest velikih takmičenja čak tri puta ostajali bez medalje. Ipak, protiv Danske, velikog dužnika iz Rio de Žaneira, pokazali su da njihovo vreme još nije prošlo. Lagano su došli do trijumfa. Olimpijski šampion se držao do 25. minuta, a od tada su Trikolori digli prednost na tri gola razlike (15:12) i retko su silazili ispod te razlike. Najviše su imali pet golova prednosti 10 minuta pre kraja 28:23.

Kod pobednika Nikola Karabatić postigao je devet golova, dok je na drugoj strani Lingberg postiao 12 pogodaka. Francuzima je ovo 11. medalja na 14. velikom takmičenju u poslednjih 10 godina, što je daleko najviše u odnosu na ostale selekcije u ovom periodu.